Üniversite

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Demiroğlu Bilim Üniversitesi, 2006 yılında Türk Kardiyoloji Vakfı tarafından İstanbul’da kurulan Türkiye’nin ilk tematik sağlık üniversitesidir. Demiroğlu Bilim Üniversitesi vakıf üniversitesi statüsündedir. Sloganı: “Tıp eğitimini Florence Nightingale kalitesiyle, markalaştıran üniversite”dir. Üniversite bölümleri sağlık ağırlıklıdır. Bünyesinde Tıp Fakültesi ve Fen Edebiyat Fakültesi olmak üzere iki fakülte bulunmaktadır. Üniversitenin bir kampüsü bulunmamakta. İlerleyen süreçte bir kampüs üniversitesi için proje yapılmıştır.

İstanbul Bilim Üniversitesi adıyla kurulmuş; 2019 yılında adı Demiroğlu Bilim Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Demiroğlu Bilim Üniversitesi taban puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel verilere ulaşabilirsiniz.

Üniversitenin eğitim dili Türkçe’dir. Bu yüzden lisans ve önlisans programlarda hazırlık sınıfı yoktur. Ancak Tıp Fakültesi öğrencilerine 6 yıl boyunca İngiliz öğretim üyeleri tarafından İngilizce eğitimi verilmektedir.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi & Barınma

Üniversitenin kendine ait öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Öğrenciler genellikle üniversiteye yakın konumdaki özel yurt, apart veya evlerde kalmaktadır.

Demiroğlu Bilim Üniversitesi & Ulaşım

Üniversitenin merkez kampüsü Şişli ilçesi Esentepe semtinde bulunmaktadır. Yüksekokul ve Hemşirelik kampüsü de Şişli ilçesi içinde merkez kampüsten ayrı binalardadır. Toplu taşıma araçlarıyla üniversiteye kolayca ulaşabilirsiniz.

  • 2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

İstanbul Bilim Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 2.427
İkinci öğretim 323
TOPLAM 2.750

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu