KPSS-B İlanları

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı 2018

Milli Savunma Bakanlığı internet sitesinden yapılan duyuruda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı KPSS puanıyla muvazzaf subay alımı yapacak. Alımda dikkat çeken iki husus var biri yalnızca 2017 ve 2018 KPSS P3 puanlarıyla başvuru alınacak. Diğeriyse bölüm şartı konulmuş. Örneğin mühendislik fakültesi mezunları başvuru yapabilirken İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı ilanına başvuru yapamamakta.

1 Ocak 1991 ve sonrası doğanların başvurabileceği Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı, yüksek lisans mezunları için 1 Ocak 1986 olarak belirlendi. KPSS’den 60 ve üzeri puan alan adaylar başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecek.

Başvuruyla ilgili bilgiler

* Adaylar ön başvurularını 10 Ağustos 2018 saat 23.59’a kadar personeltemin.msb.gov.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak yapacaklardır. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
* Ön başvurusu kabul edilen adaylara MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında fiziki yeterlilik testi yapılacaktır. Mülakat tarihleri Milli Savunma Bakanlığı sitesinden yayınlanacaktır.
* Yalnızca 2017 ve 2018 KPSS puanıyla alım yapılacaktır. 2018 KPSS sonuçları ilan bitiş tarihinden sonra açıklanacağı için adayların başvuru işlemleri KPSS puanı olmaksızın yapılacaktır.
* Subay alımı için KPSS’den en az 60 puan almak gerekmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay Alımı Şartları

* DKK Subay alımı ilanına yalnızca erkek adaylar başvurabilecektir.
* Lisans düzeyinde mezunlar  1 Ocak 1991 ve sonraki tarihte doğmak kaydıyla  başvuru yapabilecek.
* Yüksek lisansını tamamlamış olanlar da 1 Ocak 1986 ve sonraki tarihte doğmak kaydıyla başvuru yapabilecek.
* Yalnızca 2017 ve 2018 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek.
* Başvuru yapabilmek için en az 60 puan almak gerekir.
* TABLO-1’de bulunan programlardan mezun olan adaylar başvuru yapabilecektir. TABLO-1 ekini sayfanın alt kısmında yer alan İLAN başlığından görebilirsiniz.

* Askerlik hizmeti devam eden yedek subay, kısa dönem er ve erbaş, yedek subay olamaz kararı alınanlar başvuru yapamaz.

BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

İçindekiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu