DEÜ Öğrencisi Uyuşturucudan Öldü!

0
3265

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Tarih bölümü birinci sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Burak A. uyuşturucu hap kullanması sonucu hayatını kaybetti.

Olay Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bulunduğu İzmir’in Buca ilçesinde meydana geldi. Öğrenci evinde arkadaşlarıyla birlikte kalan Burak A. uyuşturucu hap aldıktan bir süre sonra fenalaştı. Ev arkadaşları durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdi ancak yapılan kontrollerde Burak’ın hastaneye kaldırılmadan önce yaşamını yitirdiği anlaşıldı. Ölümünün şüpheli olması üzerine sağlık ekipleri polise haber verdi ve Burak’ın cesedi Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Bu tarz haberler yapmak bizler için gerçekten çok zor. Hayatının baharında gençleri toprağa vermek aileleri için katlanılması zor bir duygu. Bu haber vasıtasıyla aileleri ve öğrencileri uyarmak istiyorum. Ben de üniversite öğrencisiyim. Bazı ortamlarda üniversite öğrencileri arasında ot tarzı uyuşturucuların sıkça kullanıldığı duyumlarını alıyorum. Sigara ile başlayan ardından otla devam eden bu tarz alışkanlıkların sonu ya altın vuruş oluyor ya da yaptığımız haberdeki gibi vücudun farklı tepkiler vermesi üzerine ölümler oluyor.

Özellikle çocuğu şehir dışında okuyan aileler bu konuda tedbir almalı. Çocuğunun ev arkadaşlarını iyice araştırmalı ve ara ara evlerini ziyaret etmeli. Öğrenciler de eve çıkacakları arkadaşlarını iyice araştırmalı. Bir kereden ne olurla başlayan süreç üniversitelilerin hayatını karartmaktadır.

Lütfen kendinize iyi bakın, sizi sevenleri üzmeyin.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim