DTCF Bildiğiniz Gibi

0
3258

Adından olaylarla sıkça söz ettiren Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde bugün yine olay çıktı. YÖK’ün kuruluşunun 32.yılını bahane eden bir grup fakülte dekanının odasına girip içerideki kağıtları ateşe verdi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinde YÖK’ün kuruluşunu protesto eden bir grup, fakülte dekanının odasına girdi. Odanın kapısını kapatarak içerideki kağıtları ateşe veren eylemciler, polisin müdahalesinin ardından gözaltına alındı.

Üniversitede YÖK’ün kuruluşunu protesto etmek isteyen bir grup eylemci, öğleden sonra Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi dekanının odasına girdi. Camın dışına “YÖK’e Hayır” yazan bir pankart asan eylemciler, odanın kapısını kapatarak kendilerini içeriye kilitledi.

Çevik kuvvet ekibinin uyarılarını dikkate almayan eylemciler, içeride bulunan kağıtları ateşe verdi. Polis, öğrencilerin dışarıya çıkması için içeriye gaz bombası atarken, pencereden dışarıya sarkan eylemcilerin atlama ihtimaline karşılık itfaiye ekipleri de hava yastığı ile önlem aldı. Daha sonra kapıyı kırarak odaya giren polis ekipleri, olayla ilgili 6’sı kadın, 11 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada müdahale sırasında fakülte binasına atılan gazdan etkilenerek dışarıya çıkan öğrencilerden bazılarına, sağlık ekipleri müdahale etti.

Kaynak: sondakika.com


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim