Haberler

DTCF Karıştı! 50 Öğrenci Gözaltına Alındı!

DTCF’de olaylar durulmuyor!

Ege Üniversitesi’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK’nın gençlik yapılanması tarafından katledilmesinin ardından olaylar üniversitelere sıçradı. Ege Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Niğde Üniversitesi ve son olarak da Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nde olaylar çıktı. DTCF’de olayların çıkmaması için 3 gün eğitime ara verilmişti. Eğitimin bugün başlamasıyla birlikte olaylar çıktı. Çıkan olaylarda 50’ye yakın kişi gözaltına alındı.

dtcf fırat çakıroğlu

Arka bahçede toplanan ülkücü grup Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu anmak için toplandı. Terör örgütü PKK aleyhinde slogan atan ülkücü grupla orta bahçede toplanan ve PKK’nın gençlik yapılanmasına destek veren marjinal sol grup arasında tartışma çıktı. Sloganla başlayan tartışma sandalye, çöp kutuları, taş, soda şişelerinin atılmasıyla devam etti.

DTCF’de faşist saldırı diyerek sosyal medyada okuyucuları yanlış yönlendiren evrensel, solhaber, ilerihaber gibi haber siteleri olayları ülkücü öğrencilerin başlattığını yazdı. İnsanlıktan nasibini alamamış  PKK sever bu haber siteleri geçtiğimiz yıllarda ülkücü öğrenciyi kalbinden bıçaklayan PKK’lı öğrencilerin haberini de “faşist öğrenciler devrimcilere saldırdı!” şeklinde yapmıştı.

Haberin videosu

YouTube video

 

Etki alanı dışında kimsenin inanmayacağı şekilde haber yapan PKK sever güruha üniversite öğrencileri olarak birkaç sorumuz olacak;

1- Üniversitede kürt milliyetçiliği yapmak caiz midir? Caizse Türk milliyetçilerini neden faşistlikle suçluyorsunuz?

2- DTCF’de istedikleri öğrencileri sınavlara sokamama gücüne sahip PKK sever öğrencilerin ağızlarından düşmeyen özgürlük ve eşitlik kavramları nelerdir?

3- Türkiye’nin başkenti Ankara’da, Atatürk’ün emriyle kurulan DTCF’de 2 yıl önce Türk bayrağını indiren güruh için ne haberi yaptınız?

4- DTCF’de ülkücü öğrencilerden 10 katı fazla destekçi bulan PKK’lı öğrencilerin yaptığı saldırılara ne haber yapıyorsunuz? Yoksa susma hakkını mı kullanıyorsunuz?

5- Orta bahçeyi Kandil’e çeviren PKK’lı öğrencilerin çantalarında bulunan soda şiseleri gaz almak için; bıçakları elma soymak için; döner bıçakları döner kesmek için; sapanlarıysa kuş avlamak için mi?

6- Hümanizmden bahseden destekçileriniz, Ege Üniversitesi’nde katledilen Fırat Çakıroğlu için YDG-H’yi savunmadınız mı?

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu