Haberler

Dünyanın En İlginç 11 Mesleği

 

 • Veteriner Akapunktur Uzmanı

Veteriner akupunktur uzmanları, bir hayvanın vücudundaki çeşitli baskı noktalarına küçük iğneler sokar. İğnelerin bu basınç noktalarına sokulması, endorfinler gibi çeşitli doğal kimyasalların vücutta serbest kalmasına neden olur.

 • Evcil Hayvan Mama Test Edici

İş aslında düşünüldüğünden daha fazla yetenek gerektiren bir iştir ve daha çok araştırmacı ve tadımcının bir kombinasyonu gibidir. Genellikle doktora derecesine sahip biri olan evcil hayvan maması tadımcısının ana işi test etmektir, tatmak değil. Verilen bir evcil hayvan mamasının besin değerini değerlendirme, raporlar yazma ve şu anda geliştirilmekte olan yeni evcil hayvan mamalarını geliştirmenin yollarını belirler.

 • Profesyonel Geyik İdrarı Toplayıcı

Bir geyiğin idrarından 300 bin dolar kazanmak mümkün.  Bu konuda araştırma yapan bilim insanlarının laboratuvar analizine göre geyik idrarı azot, kükürt, fosfat, sodyum, mangan, fenik asit, demir, silisyum, klor, magnezyum, sitrik, succenic, kalsiyum tuzları, vitamin A, B, C, D, E, mineraller, laktoz, enzimler, kreatin hormonu ve insan vücudunu dengeleyen küçük miktarlarda gerekli olan asitleri içerdiği ve geyik idrarının temelde çeşitli mikropları öldüren mükemmel bir antiseptik olduğu tespit edilmiştir.

 • Profesyonel Deodorant Koku Testçisi

Deodorant firmalarının ürünün etkinliğini test etmek için işe aldığı kişiler, ürünü sıktıktan sonra başka insanları kokluyor.

 • Mobilya Deneyecisi

Mobilya deneyicileri firmaların mobilyalarını test ederek para kazanırlar. Mobilyaların üzerinde kıvranırlar, sallanırlar, arkaya yaslanırlar, öne yaslanırlar ve bütün rahatlık seviyelerini değerlendirirler. Yaptıkları değerlendirme sonunda firmalara sonuçları ve varsa önerilerini sunarlar.

 • Oje İsimlendirici

Yüzlerce ojenin birbirine karıştırılmaması için her ojenin kendine özel ismi ya da numarası bulunmaktadır. Bu isimleri ya da numaraları veren kişilere oje isimlendirici denir.

 

 • Profesyonel Islıkçı

58 yaşındaki ıslık sanatçısı Henry Brady’e göre ıslık çalanlar da tıpkı müzisyenler veya aktörler gibi birer sanatçı. Henry bu ilginç mesleği sayesinde insanların kalbine dokunabildiğini söylüyor. Profesyonel ıslıkçı olmak için sadece yeteneğinizin olması gerekmiyor aynı zamanda kendi reklamınızı da yapmanız gerekiyor.

 • Profesyonel Sarılıcı

Bazı insanların çevresinde maalesef sarılabileceği kişiler yok. Ancak onları mutlu edecek ve sımsıkı sarılacak profesyonel sarılıcılar bulunmaktadır. Kişilere sarılarak onları mutlu etmektedirler. Bir tür psikolojik terapi de denilebilir.

 • Profesyonel Yas Tutucu

Profesyonel yas tutucular isimlerinden de anlaşıldığı üzere özellikle cenaze zamanı gidip ağlarlar ve yas tutarlar. Özellikle İngiltere’de Rent a Car (Araba kiralama) sektörü gibi Rent a Mourner (Yas Tutucu Kirala) diye bir sektör mevcut.

 • Su Kaydırağı Deneyicisi

Aqua parklarda bizim ve küçük çocukların güvenliği için birçok önlem alınmıştır. Fakat bu önlemlerin ilk adımları arasında mutlaka kaydırağın test edilmesi gelir. Hem eğlenceli hem de parası iyi bir iş.

 • İtici (Oshiya)

Oshiya Japonya ülkesine özgü bir meslektir. Oshiyalar tren istasyonlarında görev yaparlar. Kalabalık trenlerde insanları içeriye doğru iterler. Bu mesleği genellikle öğrenciler ek iş olarak yaparlar.

 

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

Bu kapanacak 7 saniye