Teknoloji

Dünyanın En Zor Oyunları

Video oyunları, insanlara keyif vermesi için tasarlanmış özel görselliklere ve oynanış özelliklerine sahip olsa da bazı oyunlar insanların hayatında çok büyük zorluklara yol açmış olabilir. Çünkü oyunun belirli bir bölümünü geçmek veya neredeyse tamamını bitirebilmek bazı kişiler için çok uzun bir zaman ve çok büyük bir çaba gerektirmiş olabilir. Bu bağlamda da bahsedilen bu özelliklere sahip olacak şekilde dünyanın en zor oyunu olarak nitelendirilebilecek birçok farklı oyun bugüne kadar oyun dünyasını kasıp kavurmuştur.

Bilgisayar ve konsol oyuncuları hayatlarının belirli bir döneminde bu tür oyunlar ile karşılaşmış ve bazı oyuncular hile kullanarak bu oyunlarda sonuca ulaşmayı başarmıştır. Ancak bazı oyunlarda hile gibi imkanlar bulunmaması ile birlikte oyunun nasıl çözüleceği dahi aylar süren bir emek sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda da oyun tarihinde gerilere doğru gidilirse, Dark Souls veya Super Meat Boy gibi birçok farklı örnek bu konuda unutulmaması gereken yapımlar oluşturmaktadır. Şimdi bu yapımları sizinle beraber teker teker inceleyebiliriz.

Dark Souls

Aksiyon-RPG özellikleri ile çok başarılı bir oyun olarak görülen Dark Souls, 2011 yılında piyasaya sürüldü ve son yıllar içerisinde muhteşem şekilde zorluğa sahip oyunların başında yer alıyor. Bazı oyuncular tarafından neredeyse bunalıma girerek oynanan bu oyun, aslında çok aşırı derecede zor görünse de bu oyundan çok daha zor ve neredeyse insanı delirtecek seviyede video oyunları da bulmak mümkündür.

Hotline Mimai

Bir atari oyunu olarak aslında 8 bit görselliğe sahip olan bu oyun, daha sonraki dönemlerde PS ve bilgisayar platformlarında oynanır bir şekilde sunuldu. Birçok kişi dünyanın en zor oyunu olarak bu oyunu seçmeyi tercih etmese de aslında oyun bu sıfatı gayet net bir şekilde hak edebilir. Oyunda bir suikastçı olarak başlıyorsunuz ve bazı gizemli telefonlar ile görüştükten sonra kötü adamları öldürmek için görevlendiriliyorsunuz. Ancak ilerleme sırasında girdiğiniz her mekan sosyopat kişiler ile dolu olmakla birlikte hedefinize ulaşmanız için çok yoğun bir emek sarf etmeniz ve saatlerce ter dökmeniz gerekiyor.

Flappy Bird

Çok basit bir akıllı telefon oyunu olarak görülse de Flappy Bird birçok kişi tarafından duyulmuş ve sonu getirilmemiş oyunlardan biri olarak bilinmektedir. Oyun görselliği ile bakıldığında eski atari oyunlarından görüntüler barındıran ve çok basitmiş gibi görünen bu oyunda son derece çizgisel ve eski yapılı bir ilerleme yer almaktadır. Oynanış sırasında ise ekranda görmüş olduğunuz zıplama tuşunu kullanarak, karşınıza çıkan borular, engeller ve yükseltileri geçerek oyunun sonuna doğru ilerlemeniz gerekmektedir.

Super Meat Boy 

Bilgisayar ve Xbox platformlarında bir dönemler çok popüler bir şekilde oynanan bu oyun, bilindiği üzere ana karakteri gerçek bir et parçası olan ilginç oyunlar kategorisinde bulunuyor. Oynanış mantığına bakıldığında, çok pratik bir şekilde A noktasından B noktasına geçmek gibi bir görev yer almaktadır. Fakat bu basit gibi görülen görevi gerçekten başarıya ulaştırmak, çok büyük bir emek istemektedir. Çünkü karşıya geçene kadar attığınız her adımda et doğrayıcı makinelerden kurtulmanız, testere bıçakları dışında da tuz yığınları veya kasaplara yüksek dikkat göstermeniz gerekmektedir.

Donkey Kong Country Tropical Freeze

Nintendo Wii cihazlar için özel bir şekilde geliştirilmiş olan bu oyun, çok yüksek bir zorluk seviyesine sahip olması ile birlikte dünyanın en zor oyunu olarak da zirvede yer almayı başaracak oyunlardan biri olarak görülebilir. Eski versiyon Nintendo cihazlarından bilindiği üzere Donkey Kong çok şirin bir çizgi roman yaratığı olmakla birlikte bu maymunu kontrol edip düşmanlar ile savaşmanız ve eğlenmeniz gerekiyordu. Ancak bu yeni oyunda ortalık ne kadar pamuk şeker gibi renkli görülse de ilk yarım saatten sonra bunun bir çocuk oyunu olmadığını aslında çok vahşi bir oyunla karşılaştığınızı görebiliyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu