Haberler

Ege Üniversitesi’nde Yine Olaylar Var

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi önünü mesken tutan bölücü terör örgütü yandaşları tarafından ülkücü öğrencilere karşı yapılan saldırılar sık sık yaşanırken bugün Ege Üniversitesi Ülkücüleri, kendilerine yapılan bu saldırı ve haksızlıklara boyun eğmeyeceklerini göstermek amacıyla 1000 kişilik öğrenci grubuyla yürüyüş yaptı.

Ülkücü Öğrencilerin hakları gasp edilirken, bölücülere gülücük dağıtan yetkililerin görevlerini hatırlatmak maksadıyla yapılan bu yürüyüş, her zaman ki gibi PKK sempatizanı öğrenciler tarafından provoke edilmeye çalışılmıştır. Olayların tırmanmasıyla polis üniversiteye girmiş; terör örgütü sempatizanları polisle çatışmış ve üniversitenin çeşitli yerlerini yakıp yakmıştır. 

Ege Üniversitesi PKK’lı öğrenciler

Bölücü terör örgütü sempatizanlarının Ege Üniversitesi’ni işte bu hale getirdiler

Yürüyüş sonrası basın açıklaması yapan ülkücü öğrenciler rektörü istifaya davet ederken, üniversite yetkililerinin PKK sempatizanı öğrencilere yaptırım uygulamaması da eleştirildi. Bunun yanında ülkücü öğrencilerin, bölücü terör örgütü öğrenci ve öğretim üyelerinin baskısıyla sınavlara alınmayışı da Necip Fazıl’ın “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” dizelerini hatırlattı.

 


Basın açıklaması “Ferman başbuğun fakülteler bizimdir.” sloganıyla son bulurken ilerleyen günlerde olayların büyümesinden endişe ediliyor. 


 

 

YouTube video

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu