Ege Üniversitesi’nde Bahar Şenlikleri İptal Edildi

0
3308

Ege Üniversitesi Senatosunun aldığı kararla 2015 yılı bahar şenlikleri iptal edildi

20 Şubat 2015 tarihinde Fırat Çakıroğlu’nun PKKlı öğrencilerce okul içinde katledilmesinin ardından üniversitede öğrenci kulüplerinin ve öğrencilerin yürüyüş, eylem yapma, pankart asma vb. aktiviteleri yasaklanmıştı. Üniversitede bulunan terör örgütü sempatizanı grubun her toplumsal olayı suistimal etmesi Ege Üniversitesi öğrencilerini rahatsız ettiği bildiriliyor. Soma’da 301 vatandaşımızın katledilmesi üzerine Yabancı Diller Yüksek Okulunu işgal ederek okula binlerce lira zararda bulunan grup, okul içindeki ayrıştırmayı da tetiklediği söyleniyor.

Üniversitede sosyal etkinlikler de iptal edildi

Senatonun aldığı kararla 3 gün tatil edilen üniversitede hala güvenlik önlemleri devam ediyor. Kampüs içerisinde bazı yasakların olması, girişte sıkı güvenlik ve sivil polisler üniversitenin güvenliğini korumaya çalışsa da rektör Candeğer Yılmaz’ın istifa etmemesi öğrencileri şaşırtıyor. Üniversitede okuyan bazı öğrencilerin ailelerinin yaptığı baskı ile okuldan alındığı da üniversitedeki öğrencilerin bizlere verdiği bilgiler arasında.

Senato da aldığı kararla üniversite içinde basın açıklaması yapma, yürüyüş yapma, pankart asmayı yasakladı. 

Mayıs ayının ilk haftası su savaşlarıyla başlayan bahar etkinlikleri üç hafta boyunca devam ediyordu. Senato bugün aldığı kararla bahar şenliklerinin iptal edildiğini bildirdi. Senato kararına göre bu yıl şenlikte yalnızca bilimsel kongre ve sempozyumlar düzenlenecek. 

 


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet