EGM 2.000 Komiser Yardımcısı Alacak

0
3104

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2.000 Komiser Yardımcısı Adayı Alacak

Daha önce 5.000 Ankara, İzmir ve İstanbul’da devlet üniversitelerinde okuyan üç ve dördüncü sınıf öğrencilerinin alındığı komiser yardımcılığına 2.000 yeni alım yapılacak. Polis Akademisine 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içinde P3 puan türünden 70 ve üzeri puan alan adaylar başvurabilecek. Yalnızca Lisans mezunları ve YÖK tarafından denkliği kabul edilenler Polis Akademisine başvurabilecek. Alınacak komiser yardımcısı adaylardan 200’ü kadın 1800’ü erkek öğrencilerden oluşacak. Başvurular 22 Ağustos – 6 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr internet sitesinden online olarak yapılacaktır.

Polis Akademisine başvuru şartları

1- KPSS P3 puan türünden en az 70 almak.
2- Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 63,000 taban puan şartı aranacak.
3- Polis Akademisine 30 yaşından gün almayan adaylar başvurabilecek.
4- Akademiye yalnızca lisans mezunu adaylar başvurabilecek.

* Sınavı kazanarak eğitim alacak öğrencilere 11 ay eğitim verilecektir. Eğitim süresince adaylara harçlık ödenecek. Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri EGM tarafından karşılanacak. Eğitim sonucunda başarılı olan adaylar komiser yardımcısı olarak göreve başlayacak.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet