Haberler

Erciyes Üniversitesi’nin Sağladığı Avantajlar

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Okunacak olan üniversite için hangi bölümü tercih edeceğimizin yanı sıra bölümün hangi üniversitede ve hangi şehirde olduğu da oldukça önemlidir. Çünkü okumuş olduğumuz bölüm kadar gideceğimiz üniversite ve bu üniversitenin bulunduğu şehrin hayatı en az üniversitede alınan eğitim kadar hayatımızı etkilemektedir. Bu nedenle öğrenciler tercihlerini yaparken bu etmenleri de göz önünde bulundurmalılar.

Gelişmiş bir kentte okumak öğrencilerin farklı deneyimlere sahip olmasına yardımcı olur. Kayseri’de bu gelişmiş olan şehirlerimizden bir tanesidir. Son yıllarda açılan yeni üniversiteler sayesinde gelişerek değişen Kayseri’nin en eski ve en köklü üniversitesi Erciyes Üniversitesidir. Ali Dağı’nın eteklerinde kurulan yerleşkesiyle Erciyes Dağı’nın eşsiz manzarasıyla adından sıkça söz ettiren bu üniversitede okumak bazı ayrıcalıkları beraberinde getirmektedir.

1978 yılında Kayseri Üniversitesi adı altında kurulan bu üniversite çok geniş bir kütüphaneye sahiptir. Öğrencilerine rahatça ders çalışma ve araştırma yapma imkânı sunan bu kütüphane Erciyes Üniversitesinde okumanın en büyük avantajıdır. Sahip olduğu geniş yerleşkesi ve içinde sürekli çalışan otobüsler sayesinde okuyan öğrencilere ulaşım kolaylığı sağlamaktadır. Üniversitenin içinde bulunan alışveriş merkezleri ve kafeler sayesinde öğrenciler kampüs dışına çıkmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Yine Erciyes Üniversitesinde okumanın bir avantajı olan ERSEM kurslarına katılarak üniversite eğitimizin yanı sıra iş hayatında işinize yarayacak olan sertifikaları edinebilirsiniz. Böylelikle bu üniversiteden mezun bir öğrenci olmanın gururunu yaşarsınız. Sahip olduğu Teknoparkı sayesinde bitirme ödevlerinizi, yüksek lisans ve doktor tezlerinizi ya da stajlarınızı burada faaliyet gösteren firmalar aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma seçenekleri sunan bu Teknopark sayesinde okurken harçlığınızı da kendiniz kazanabilirsiniz. Kampüs TV ve Üniversite FM sayesinde üniversiteyle ilgili haberleri de anında alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu