Haberler

Erken yaşta İngilizce öğrenmenin önemi

Günümüzde çocukları erken yaşta dil öğrenmeye teşvik etmek ebeveynler arasında oldukça önem kazanan bir konu haline geldi. Peki 8 sınıf İngilizce test hazırlıkları için dil eğitimine kaç yaşında başlamalı?

Uzman görüşlerine göre 4 yaş, yeni bir dil öğrenmek için en uygun yaş olarak kabul ediliyor. Bu yaş grubunda yepyeni bir dil ile tanışan çocuk eğer sürdürülebilir şekilde bu dili öğrenmeye devam ederse, anadili seviyesinde o dili konuşabilir hale geliyor. Bu noktada en önemli şey doğru dil öğrenme platformu ile iş birliği içinde olmak.

Online eğitimin hızla yaygınlaştığı bu günlerde birçok dil öğrenme platformu ile karşılaşabilirsiniz. Önemli olan çocuklarınız için en uygun ve en doğru altyapıya sahip dil öğrenme sitesini bulmak. Novakid işte tam da bu ihtiyaçlar doğrultusunda kurulan; ebeveynler için kurtarıcı, çocuklar için eğlenirken İngilizce öğrenebildikleri bir platform.

Novakid ile 8 sınıf İngilizce test hazırlıkları için eğitim modeli

Novakid öncelikle 4-12 yaş grubu çocuklara İngilizce öğreten bir platform. Spesifik yaş aralığı ile eğitim modelini belirliyor ve doğru yaş aralığına gerekli eğitimi sağlıyor. Novakid toplamda 25 dakika ve birebir gerçekleştirilen derslere sahip. 25 dakika olarak belirlenen süre, uzman görüşleri alınarak saptanmış ve çocukların algı süreleri hesaplanarak belirlenmiş. Derslerin birebir olmasının sebebi ise her çocuk için hazırlanan o çocuğa özgü eğitim modeli ve birebir eğitimin toplu öğretimlerden ayrıştırıcı bir fark yaratıyor olması.

Dili ana dili İngilizce olan kişilerden öğrenmeye vurgu yapan Novakid, bünyesinde yer alan eğitmenlerinin tamamının ana dili İngilizce. Böylece çocuklar İngilizce’ye %100 hakim, ana dili İngilizce olan uzman eğitmenlerden ders alıyor ve dili en doğru şekli ile pekiştiriyorlar.

Uluslararası seviyede dil öğrenme deneyimi

Ebeveynlerin aklındaki bir soru işareti de dil öğrenmede 4-12 yaş aralığının erken olup olmadığı. Novakid bu konuyu her dersi oyun mantığı ile ele alıp, alışılageldik müfredatlar bir yana basitten karmaşığa eğitim sistemi ile çocuklara sıkılmadan bir öğrenme deneyimi yaşatarak ele alıyor. Çocuklar bir etkinliğe dahil olur gibi derslere girip, keyifle dil öğreniyor ve tekrar yöntemi ile de dile hakimiyetlerini geliştiriyor. Bu konuda Novakid deneyimli kadrosu ile fark yaratıyor. Novakid de 8 sınıf İngilizce test çalışmalarına katkı sağlamak için hazırlanan eğitim programları Avrupa eğitim standardı olarak kullanılan ve kabul gören Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesi’nde (CEFR) hazırlanıyor. Eğitmenlerin tamamı online ders verme konusunda tecrübe sahibi, 4-12 yaş aralığında çocuklar ile çalışma deneyimine ve eğitimine sahip uzmanlar arasından seçiliyor. Aynı zamanda bu uzmanların tümü ESL sertifikası sahibi kişiler.

Online eğitimin örgün eğitimden farkı ve avantajları

Neden online eğitim sorusunun cevabı aslında çok basit. Online olan bir eğitim programına katıldığınızda mekandan bağımsız dilediğiniz yerde eğitiminizi alabilir ve sürdürebilirsiniz. Novakid online temelli bir dil öğrenme platformu olduğu için çocuklarınızı bir yerden bir yere götürmenize gerek kalmaz. Özellikle pandemi ile birlikte çocuklarınızın sağlık durumu hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. Çocuklarınızın eğitim sürecine dahil olabilir ve dersten aldığı verimi kendiniz gözlemleyebilirsiniz. Online eğitimlerin en büyük artısı zaman ve mekandan bağımsız hiçbir eğitimden geri kalmamak. Böylece tatilde, yolda nerede isterseniz çocuğunuz eğitimine devam edebilir. Online eğitim hem çocuklarınızın hem de sizlerin zaman yönetiminizi kolaylaştırır ve her aile bireyine kaliteli geçirebilecekleri zaman tanır.

Çocuklarınız için dil öğrenme serüvenine Novakid ile başlayın

Novakid, yürüttüğü şeffaf ve özgün eğitimler ile çocuklarınızın hayatında fark yaratmak ve geleceklerine katkı sağlamak için kurulmuş bir sistemdir. Çocuklarınızı sizler kadar düşünür ve İngilizce eğitimleri için titizlikle çalışır. Eğer sizler de Novakid ile dil öğrenme serüvenine dahil olmak istiyorsanız, Novakid web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu