Haberler

Eşek Sütlü Doğal Sabunlar

Geçmişten günümüze doğal şeyler ile kadınlar kendilerine güzellik sağlamıştır. Yaşadığımız bu döneme baktığımızda ise kadınlar kimyasal ürünlerin cilde zararlarının farkına varıp doğal ürünlerle ilgili araştırmalara başlamıştır. Kimyasal yüz temizleme jellerinin yerini doğal sabunlar almaya başladı. Yaygınlaşan bu durum kadınların gün geçtikçe ilgisini çekmektedir ve doğal özlü sabunların faydalarını araştırmaktadır. Bu içerikte eşek sütlü sabunun özelliklerini derledik.

Eşek Sütlü Doğal Sabunun İçeriği Nelerdir?

Eşek sütlü sabun içeriğinde bol miktarlarda A, B2, B1, C ve ayrıca E vitamini içerdiğinden vitamin yönünden oldukça zengin sabunlardır. E vitamininin güzellik üzerinde olan etkisi uzun yıllardır kanıtlanmış bir durumdur. Ayrıca içeriğinde magnezyum, potasyum, kalsiyum, fosfor ve sodyum bulundurur. Eşek sütü hem cilt hem saç için oldukça faydalıdır.

Eşek Sütlü Doğal Sabunun Cilt Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Eşek sütlü sabun yaşlanmaya bağlı etkileri en aza indirgeyen bir yapıdadır. Yaşlanmayı geciktirir. Cilt kusurları olan akneler, siyah noktalar ve sivilceler eşek sütü sayesinde oluşumu engellenmiş olmaktadır. Cilt üzerinde oluşan kararmalar ve cilt lekelerine doğal çözümdür. Eşek sütlü sabunlar cilde parlaklık vererek cilde ışıltı sağlar.

Gözenekleri temizleyici özelliği olan eşek sabunu cildi havalandırır, gözenekleri sıkılaştırır. Eşek sütünün düzenli kullanımı sonucu cilt beyazlaması gözle görülebilir derecede olur. Ayrıca eşek sütünün egzama ve sedef gibi cilt sorunları karşısında önemli ölçüde fayda sağladığı bilinmektedir.

Eşek Sütlü Doğal Sabunun Saç Üzerindeki Faydaları Nelerdir?

Eşek sütü sabunun ciltte olduğu gibi saç için de oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Kimyasal ürünlerde olduğu gibi doğal eşek sütü sabunun cilde ya da saça herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Düzenli kullanımlarda eşek sütü sabununun saç sorunlarına iyi geldiği biliniyor. Eşek sütü sabunu saçların köklerini güçlendirir.

Saçların sağlıklı bir şekilde hızlı uzamasını sağlayan eşek sütü sabunu saçın tellerine iyi gelir saç köklerini nemlendirir. Saç dökülmesi problemini kısa süre içerisinde çözer. Eşek sütlü sabunların en önemli faydalarından biri saçın derisinde oluşan rahatsız edici kaşıntıyı engellemesidir. Saçtaki kepek sorununa iyi gelen eşek sütlü doğal sabun, deri döküntüsüne fayda sağlayan bir sabundur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu