Haberler

Eşsiz Tatil Deneyimi: Gökçeada Otelleri, Arsuz Otelleri ve Muğla Otelleri Rehberi

Gökçeada Otelleri

Turizm açısından oldukça önemli bir konuma sahip olan Gökçeada, ev pansiyonculuğu ile başlayan turizmin son zamanlarda profesyonel otellerin kurulmasıyla gelişmeye başladığı görülmüştür. Turizm açısından organik ayrımcılığın etkisi ile beraber doğaya saygılı ve yapılan mimarilere uygun küçük tesisler bulunmaktadır.

Gökçeada’nın son 50 yıl içinde kurulan köyleri içinde ev pansiyonculuğu çok yaygın bir şekilde görülmektedir. Gökçeada içinde yaşayan körler kendi oturdukları evlerin birkaç odasına veya müstakil olarak bütün evi kiraya veriyorlar. Yıllar öncesinde Gökçeada’da yaşayan bazı aileler işe başlamış ve evlerini tamamen pansiyona çevirmişlerdir. Kiralanan pansiyonların işletmeciliği genellikle ev hanımları tarafından yapıldığı üzere temizliğe çok fazla önem verilmektedir. Gökçeada’da yaşayan köylü kadınlar her sene pansiyonlara yenilik açısından değişiklikler yaparak günlük hayattaki değişimlere ayak uyduruyorlar.

Ada içinde apart konakları oldukça yaygın ve yeni yapılan çoğu oteller ve pansiyon odaları apart bir şekilde, bir veya iki odalı ve mutfaklı olmak üzere  kullanım açısından elverişli bir şekilde kullanılmaktadır.

Son yılların en yaygın olan Rum köylerinde, eski yapılmış taş evlerin restore edilmesi veya sıfırdan yerel bir şekilde otel yapıldığı görülmektedir. Bunlar genellikle butik tarzında veya köylerin yüksek konumlarından dolayı genel olarak manzaralı bir şekilde inşa edilmiş keyifli mekanlardır.

Gökçeada ilk defa kalmak için gelenler konaklama mevkine karar verirken bazı durumlarda zorlanabilirler. Gökçeada’nın büyük olması konaklama sebebiyle, birçok otel seçeneği sunmaktadır. Genellikle adanın sosyal hayatına yakın olmak isteyenler Merkez, Yeni Bademli ve Kaleköy Limanını tercih edebilirler. Yapılan tatilin masmavi, tertemiz köylere yakın bir şekilde geçirmek isteyenler ise genellikle deniz kıyıları olan Aydıncık, Uğurlu Köyü, Yuvalı, Kuzu Limanı Plajı ve Şirinköy tercih etmektedirler. Gökçeada’ya tatil amaçlı gelipte nostaljik bir ortam yaşamak isteyenler ise Rum köylerini tercih edebilirler.

Arsuz Otelleri

Tarihi açısından M.Ö 300 li yıllara kadar olan yerleşimciler Selevkoslar olmuşlardır. Ardından ise Roma, Bizans, Osmanlı ve Memlük gibi devletlerin en çok tercih ettikleri yerleşim bölgelerinden bir tanesi olmuştur. Binlerce yıllık tarihi geçmişi ile mükemmel bir kültürel geçmişi olan Hatay Arsuz otelleri, tarihi yapı ve kültürel gezileri ile bu bölgelerde gezip keşfetmeyi en çok seven kişiler tarafından oldukça sevilen konaklama yerleridir.

Arsuz otelleri çok gezip çok öğrenebileceğiniz eğlenceli tatil mekanlarıdır. Hatay Arsuz, Amanos dağları ve Akdeniz bölgesinin okyanus mavisi denizi arasında yer alan otellerdir. Arsuz ilçesi ise tarihsel geçmişi, mükemmel mutfağının yanı sıra doğal güzellikleri, plaj ve eğlence merkezleri ile tam bir tatili cennetidir.

Arsuz ilçesinde tatil planı yapmak isteyenler, Arsuz otellerine erken rezervasyon fırsatları ile avantajlı bir şekilde tatil yapabilirler. Arsuz otellere içinde erken rezervasyon yapıldığı sürece Arsuz tatili yapmak çok kolaydır ve her bütçeye uygundur. Erken rezervasyon yaptıran kişiler için her kesime bütçeye uygun tatil yapma fırsatları oluşturulmuştur. Arsuz’a tatil yapmak için giden kişiler erken rezervasyon seçeneklerini inceleyerek tahsil zevkine göre Arsuz otellerini saniyeler içinde bulma şansını yakalayabilir.

Tarihi ve mimari yapıları aynı zamanda masmavi denize karşı konaklama yerleri tıpkı Alaçatı otel görünümündedir. Arsuz’a tatil amaçlı gittiyseniz eğer mutlaka gezmeniz gereken doğal güzellikler ve mimar yapılar için Meryem Ana havuzu, Soğukoluk yaylası, kutsal havariler kilisesi ve iskenderun deniz müzesi gibi yerlerde gezmek oldukça kolaydır.

Çocuklarınız için geçireceğiniz güvenli bir tatilde oyun ve atölyeleri ile hayal gücünün zenginleştiği  minik misafirleri, yeni bir heyecan bekleyen keşifler sizleri bu otellerde beklemektedir. Aynı zamanda çocuklara özel restoran bölümünde ise farklı eğlenceli ve bir o kadar da mükemmel şekilde hazırlanmış menülerle tabakları renklendirip, öğünler vitamin deposuna dönüştürmektedir.

Muğla Otelleri

Türkiye bölgesinde bulunan Muğla iline tatil amaçlı gidilince akla ilk gelen oteller arasında lüks oteller vardır. Muğla’da her bütçeye uygun konaklama seçenekleri ile beraber bir çok birinci sınıf hizmeti veren otellerde mevcuttur. Güzel bir otelin büyük bölümünün Bodrum’da yoğunlaştı Muğla’da, Fethiye, Marmaris ve Datça iyi bir konaklama seçenekleri arasında yer alır.

İsviçre tarzında hizmet veren Türk misafirperverliği ile bir arada buluşturmaya başaran oteller, Bodrum’un turgutreis sahilinde yer alır. Bodrum mimarisine uygun olarak tasarlanmış iki katlı evler, inşa edilen 66 tane odasıyla gelen misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaktadır. Dünya listesinin önde gelen lezzetlerini araştırmak için her zaman destekçisi olan otellerde en kaliteli içecekler her zaman misafirlere ikram edilmektedir. Deniz güneş kum dışında açık yüzme havuzları, özel plajları, Spa ve sağlık merkezleri bulunan oteller ön plandadır.

Birinci sınıf hizmet kalitesi bekleyenlerin en gözde otellerinden olan ve muğla’nın en iyi otelleri arasında bulunur. El değmemiş olan Barbaros kayalıklarında ise konumlanan oteller arasında birinci sınıf tesisler, su sporları için katılım sağlayan kişiler için ve farklı yeme içme şekilleri vardır. Muğla’dan Akdeniz bölgesine geçip tatil yapmak isteyen bir kişi, örneğin Antalya’ya geçtikten sonra Antalya araba kiralama fırsatları açısından yararlanarak, Akdeniz ve Ege bölgesindeki tüm şehirleri rahatlıkla gezip dolaşabilir.

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde bulunan Hotel Unique, sahip olduğu deniz ve doğa manzarası ile beraber 19 odaya sahip olmasından dolayı gelen bütün misafirlere hizmet vermektedir. Dünyada ve Türk mutfağının en seçkin örneklerinden olan otel mutfağının en önemli özelliği ise kahvaltılarında genellikle organik yiyeceklerin kullanılmasıdır. Otantik bir havaya sahip olan Muğla otellere yüzyıllık taşların kullanmasıyla beraberlik ya kalıntılarının sergilenmesi şeklinde amaçlanan görünümünün kazanmasına büyük olanak sağlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu