Fırat Çakıroğlu’nun Katili Profesyonel Eğitim Almış

0
3612

20 Şubat 2015’te Ege Üniversitesi’nde katledilen Fırat Çakıroğlu ile ilgili iddianamede yeni gelişmeler yaşandı. Fırat Çakıroğlu’nu bıçaklayarak ölümüne sebep olan Sosyoloji bölümü son sınıf öğrencisi Nurullah S.’ye kasten adam öldürme, örgüt üyeliği, örgüt adına suç işleme suçlarından müebbet hapis cezası talep edilirken olayla ilgisi olan ve tutuksuz yargılanan 27 kişinin de 5-48 yıl arası hapsi istendi. Sanıklar adli tatil bitiminin hemen ardından mahkeme karşısına çıkacak.

Edinilen bilgiye göre Nurullah S.’nin bilinçli bir şekilde okulunu uzattığı da ortaya çıktı. Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasında olan katil Nurullah S. ve arkadaşları üniversitedeki etkinliklerini devam etmek ve özellikle üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencileri taraflarına çekmek için okullarını uzattıkları ortaya çıktı. Edebiyat Fakültesinin önünü Hozan Serhat alanı olarak kullanan terörist öğrenciler daha önce 2 kez Yabancı Diller Yüksek Okulunu işgal etmiş ve duvarlara terör örgütünün sloganlarını da yazmışlardı.

Fırat Çakıroğlu tasarlanarak katledildi

Tarih 27 Ekim 2014: Atatürk Yürüyüşü’ne katılımı sonrası bölücüler tarafından sosyal medyadan tehdit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun afişleri üniversite duvarlarına asıldı.

Tarih 18 Şubat 2015: Fırat Çakıroğlu ders çıkışı 12 PKKlı öğrencinin saldırısına uğruyor.

Tarih 20 Şubat 2015: İki bacağı, kasığı, göğüs boşluğu olmak üzere 5 ayrı yerinden bıçaklanan Çakıroğlu, profesyonelce işlenmiş bir cinayete kurban gidiyor.

Kafe Sahibi görüntüleri yok etmiş

Olayların yaşandığı Ege Kafe’nin güvenlik kayıtlarını araştıran polis kayıtların silindiği gerçeğine ulaştı. Bilgisayarın hard-diskini kıran kafe sahibi hakkında da delilleri karartma suçundan 5 yıl hapis cezası istendi.

KCK ve YDG-Hlilerce kürdistan toprağı olarak anılan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi yıllardır terör örgütününün kontrolünde. 7 yıldır görevinin başında olan rektör Candeğer Yılmaz, geçmişte çıkan olaylara ve şikayetlere rağmen hiçbir somut adım atmamış ve Fırat Çakıroğlu 20 Şubat cuma günü bu vurdumduymazlık sonucunda katledilmiştir.
marmara üniversitesi fırat çakıroğlu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet