Fırat Üniversitesinde Bir Akademisyen Sınav Sorusu Sebebiyle Gözaltına Alındı

0
3553

Fırat Üniversitesi Muhasebe ve Vergi bölümünde öğretim görevlisi olan Tümer Coşkun final sınavında öğrencilerine sorduğu soruda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine hakaret ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklama: “29.12.2016 (bugün) tarihinde Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde dört farklı programın Temel Hukuk ortak dersi final sınavında Öğr. Gör. Tümer COŞKUN tarafından sorulan sorularda, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN ve ailesine hakaret içerikli ifadeler kullandığı iddiasıyla, sınav iptal edilmiş ve ilgili şahıs hakkında 2547 sayılı kanunun 53. Maddesi kapsamında soruşturma açılarak görevden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir. Kanun Hükmünde Kararname kapsamında işlemlere başlanmıştır.”

Final sınavında öğrencilerine miras hukuku ile alakalı soru soran Coşkun, olay metnine Cumhurbaşkanı ve ailesiyle ilgili isimleri açıkça yazması ve söz konusu soru metninin hakaret içerdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldıktan sonra akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Sınav sorusu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim