Haberler

Gazi Üniversitesi Öğrencilerinden Rektöre Tepki

Gazi Üniversitesi Öğrencileri, okulda Türkiye ve Azerbaycan bayraklarını toplatan rektöre tepki gösterdi. Konuyla ilgili olarak Ülkü Ocakları Ankara Şubesi’nden yapılan açıklama şöyle:

Gazi Üniversitesinde okuyan öğrencilerin sıkıntılarına çözüm üretemeyen ve demokrasi dışında atama usulü Rektörlük makamını işgal ederek bu makamın gerekliliklerini yerine getiremeyen Süleyman Büyükberber’in en son uygulamış olduğu fakültelerde öğrenci topluluklarına ait köşelerdeki Türk ve Azerbaycan bayraklarını indirtmeye kalkması bardağı taşıran son damla oldu.

Bugün Hocalı Soykırımını Unutturmamak adına düzenlenen programın sorumluluğunu taşıyamayacağına inandığımız ve bayrağa el uzatan bir zihniyetin ırki değerlerimize sahip çıkamayacağını düşündüğümüz Rektör Bey’e gereken cevabı Gazi Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Ankara Ülkü Ocakları İl Başkanlığı olarak verdik.

Gazi Üniversitesi Mimar Kemaleddin Konferans Salonunda gerçekleştirilen “Sönmeyen Ateş Hocalı”programında Öğrenci Konseyi Başkanımızın konuşmasının akabinde salonu terk eden Gazili öğrenciler ;

” Bayrağa uzanan eller kırılsın.” , “Karabağ Türk’tür Türk Kalacak.” , ” Ne Mutlu Türküm Diyene…” sloganları ile Hocalıyı unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını tüm kampüse duyurmuş,

Programa katılarak verdikleri bu demokratik tepkinin bizzatihi muhatabının Rektörlük bünyesine olduğunu göstermiştir.

Programı terk ediş sırasında konuşmasını sürdüren “Ganira Paşayeva” hanımefendiye ahvalin yanlış lanse ettirilmesi hasebi ile bir takım yanlış anlaşılmalar vuku bulmuştur.

Tekrar belirtmek isteriz ki,  bu demokratik tepki muhattabının bizzatihi Rektör Bey’in kendisi olup başka şahıs ve kurumlar ile hiçbir alakası yoktur. 

Gerçekleştirdiğimiz bu demokratik tepkiyi sahiplenmeye çalışıp yanlış ve sıkıntılı mecraalara çekmek isteyen habis niyetli şahıslara prim yaptırmayacağız.

Gazi Üniversitesin, yıllardır terör odaklarının barınamadığı tek üniversite olması gerçeği düşünüldüğünde, Üniversite bünyesinde bulunan bu toplulukların gerekliliği bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Gazi Üniversitesi öğrencileri rektör tepkisinin ardından Kızılay’a yürüyerek Hocalı’ya Adalet başlıklı bildiri okudu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu