Haberler

Gazi Üniversitesi’nde Küçülme Operasyonu

Gazi Üniversitesi’nde Küçülme Operasyonu

Öğrenci sayısının 90 bini bulduğu Gazi Üniversitesi’nde öğrenci sayısının azaltılması için çalışma başlatıldı. 2 sene önce İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tüm bölümlerin ikinci öğretim programları kalkarken yeni bir düzenleme getirilerek diğer fakültelerde ikinci öğretim bölümleri kapatıldı.

Gazi Üniversitesi Rektörü Süleyman Büyükberber, “90 bini bulan üniversitede “küçülme” operasyonu başlattıklarını belirterek, ikinci öğretimi kaldırdıklarını açıkladı. Prof. Dr. Büyükberber, Gazi Üniversitesi’nin öğrenci nüfusu açısından çok büyüdüğünü ve üniversiteyi idarenin zorlaştığını belirtti.

Büyükberber, “Öğretim kalitesini arttırmak için öğrenci sayılarımızı düşürüyoruz. Artışın asıl sebebi aftan yararlanan öğrenciler. 13-14 bin öğrenci aftan yararlanarak geldi. 21 bin 400 yüksek lisans ve doktora öğrencimiz var. Bunları azaltmak için ikinci öğretimleri bu yıl itibarıyla kaldırdık.” dedi.

Üniversitede 2 bin 100 yabancı öğrencinin öğrenim gördüğünü söyleyen Rektör Süleyman Büyükberber, yabancı öğrencilerin büyük kısmının Filistin ve Suriyeli olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu