Haberler

Google Ads Danışmanlığı 

Google ads reklamların doğru bir şekilde yönetilmesi doğru stratejiler oluşturarak düzenli takibinin yapılması ve Google’a vermiş olduğunuz reklamlardan en yüksek verimi almanızı sağlar. Google Ads bir reklam türüdür. Bu hizmet belli bir ücret ödenerek alınır. Kendi içinde farklı reklam türleri bulunan ads, arama ağı, video reklamlar, görüntülü reklam ağı gibi reklam türlerini barındırır. Bu reklam türlerinin hepsinin farklı uygulama yöntemi, ince ayrıntıları, takip ve kurulum teknikleri mevcuttur. Google ADS’de bu öğelerin her biri ayrı ayrı incelenir. Yapılan inceleme sonrasında en uygun hali ile sunulur. Devamında ise profesyonel bir şekilde takip edildiği sürece marka bilinirliği artar ve firmanıza büyük katkı sağlanmış olur.

Google Ads danışmanı Google reklamlarının kurulumu optimizasyonu ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerdir. Bu kişiler deneyimli kişiler olup doğru reklamlar sayesinde şirketlerin olumlu geri dönüşüm almalarını sağlar. Reklamlara ve reklamlarda sunulan konular ile ilgili biraz ilginiz varsa kendi reklamınızı da takip edebilirsiniz. Kadir eklemlerin okunması bütçenin ne şekilde optimize edileceğinin bilinmesi ve reklamın aynı gelir ile daha az harcama yapmasını sağlanması emek ve deneyimle doğru orantılıdır. Bu nedenle Google Ads danışmanlığı hizmeti almak bu noktada çok önemlidir.

Ads Danışmanlığı Hizmetinde Neler Yapılır?

Google Ads danışmanlık   hizmetinde Google ADS reklam kurulum ve optimizasyon hizmetleri verilir. Google ADS danışmanı reklam verenlerin tümünü kendi firması olarak görür ve o şekilde yönetir. Düşük ya da yüksek bütçeli fark etmeksizin daima doğru tıklamaları almayı ve doğru hedef kitleye uğraşmayı ve firmaya olumlu geri dönüşler yapılmasına hedefler. Google ADS danışmanı reklam süreci boyunca her durumu değerlendirir ve optimizasyon sürecinin kusursuz olmasını hedefler.

Reklam Kurulumu 

Bir satış sitesinin kurumsal ya da online bir satış sitesi fark etmeksizin öncelikle doğru bir şekilde reklamının kurulması çok önemlidir. Reklam kuruturken doğru kelimeler belirlenmeli kelimelerin arama hacmi ve rekabeti değerlendirilmelidir. Reklamın konusuna uygun olan dikkat çekici ve araştırma yapan ziyaretçilere reklamı tıklamayı sevk edecek başlıkların kullanılması Google ADS danışmanı tarafından önem verilen konulardan birisidir. Google adreste danışmanı reklamları hazırlarken kullanıcıların ilgisini çeker ve beklentilerine cevap verir. Reklam verilirken anahtar kelime belirlenmesi çok önemlidir. Anahtar kelime belirlendiği sırada kelime eşleşme türlerinin doğru bir şekilde kullanılması uzmanlık gerektirir. Daha fazla tıklama almak için giriş eşleşme kullanılması ne sık yapılan hatalardan birisidir. Eğer kelimelerin takibi yapılmazsa önemli ölçüde gereksiz masrafı da beraberinde getirir. Kullanıcıların ilgisini çekecek kampanya ve ilgi çekici reklamların oluşturulduğu sırada doğru kelimelerin belirlenmesi kadar kelimelerin kalite puanları da son derece önemli bir konudur. Kalite puanı yüksek olan kelimeler tıklama maliyetlerini optimize eden nokta böylece reklam veren firmaya da Google ADS danışmanı önerilerde bulunur ve açılış sayfasının iyileştirilmesi konusunda adımlar atmasını sağlar.

Tıklama Maliyetlerinin Takip Edilmesi 

Google Ads danışmanı reklamın kurulumunu takip eden birkaç gün boyunca yoğun takip ve analiz yapar. Google’a reklam veren kuruluşun reklamları ziyaretçiler tarafından tıklanmaya başladıktan sonra müşteri takibi yapmak çok önemlidir. Kullanıcıların reklamlara ne şekilde ulaştığı reklamları tıklandıktan sonra sitede nasıl bir reaksiyon gösterdiği şirket ile iletişim kurma eğilimi ve aradığını bulma eğilimi gibi birçok işlemde Google ADS danışmanı sizlere destek oluyor.

Doğru Hedef Kitle Belirleme 

Kurumsal şirketlerinin sunmuş olduğu hizmet sektörlerinde ve ürün satışı yapan e-ticaret sitelerinde hedef kitleler aynı değildir. Her iki sektörde de alım kapasiteleri aynı şekilde seyretmez. Doğru hedef kitlenin belirlenmesi adına reklam veren şirketin ürün veya hizmeti ile şirketi reklam vermeye yönlendiren unsurlar iyi bir şekilde değerlendirilmelidir. Tanıtımı yapılacak olan ürün veya hizmeti tercih edecek kullanıcıların yaş aralığı kullanıcıların cinsiyeti ve bulunduğu bölge gibi birçok kriter değerlendirilmeli ve doğru müşteri kitlesi hedef noktası olmalıdır. Reklam süreci boyunca yine bu müşteri kitlesindeki ulaşma potansiyeli olumlu veya olumsuz kullanıcı deneyimleri gözlemlenerek optimize edilmelidir. Özellikle reklam tıklamalarında lise ziyaret edenlerin hareketleri doğru bir şekilde gözlemlenmelidir. Sonrasında ise ortaya çıkan verilere uygun olarak gerekirse tekrar düzenleme yapılmalıdır.

Tıklama Maliyetleri Nasıl Düşürülür?

tüm sektörler açısından bakıldığı zaman reklam rekabetlerinin aynı olmadığını görürüz. Google ADS danışmanı reklam rekabeti az olan sektörlerde reklam bütçesi ve kelime tıklama başı ücretlerini uygun teklifleri yönetmek için çalışmalar yapan nokta fakat bazı sektörlerde rekabet oldukça yüksektir. Ve rakipler de oldukça bilinçli rakipler olabilir. Öte yandan aynı sektörde reklam verenlerden daha fazla yüksek bütçelerle rekabete katılırlar. Bu durumda deneyim çok önemli olduğu için doğru stratejinin kullanılarak izlenmesi gereken tüm yolları belirlemek ve reklam verenlerin rekabete katılması için gerekli olan tüm çalışmalar Google ADS danışmanı tarafından yapılır.  Bu sayede düzenli ve bilinçli reklamlar daha düşük maliyetler ile yapılır.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu