Google Üniversite Seçimim

0
3809

Google Üniversite Tercihim

Google’dan kullanıcıları için yepyeni bir hizmet! Google Üniversite Seçimim hizmeti ile adaylara istedikleri üniversite ve bölümü keşfetmelerini sağlıyor. Şu ana kadar internet ağı içerisindeki en iyi tercih robotu diyebileceğimiz bu uygulamadan yüz binlerce kişi faydalanmış durumda.

Google Üniversite Seçimim oldukça geniş ve kaliteli bilgilendirme hizmetleri ve harita desteği ile adayların hizmetine sunuluyor. Ana sayfada “Deneyimini Kişiselleştir” tavsiyesi ile oturum açmanız için bir buton yerleştirilmiş durumda. Google’a kayıtlı hesabınızla oturum açarak daha kişisel tavsiyeler alabilmeniz mümkün görünüyor. Oturum açtığınız andan itibaren konum ara, bölüm ara ve puan ekle şeklinde birbirinden farklı 3 seçenek ile sağlıklı bir üniversite tercihi yapabilirsiniz. Konum ara seçeneği ile üniversite okumak istediğiniz şehir ya da şehirleri seçerek istediğiniz üniversiteyi keşfedebilirsiniz. Bölüm ekle seçeneğinde ise eğitim almak istediğiniz bölümü yazarak tercih edebileceğiniz üniversiteleri görüntüleyebilirsiniz. Puan ekle seçeneğinde belli bir taban puan ve puan türü yazarak kazanabileceğiniz üniversiteleri keşfedebilirsiniz. Dilerseniz bu arama türüne tercih etmek istediğiniz bölümü de ekleyerek aramanızı daraltabilirsiniz.

Google Üniversite Seçimim menüleri arasında yer alan “BAĞLAN” seçeneği ile kişisel gelişim ve üniversite hazırlık süreci ile ilgili online eğitimlere katılabilirsiniz. Ayrıca daha önce gerçekleşen ve kaçırmış olduğunuz eğitimleri yeniden izleyebilmeniz mümkün. Online eğitimlere katılmanız sayesinde sınav ile ilgili kaygı ve streslerinizi minimize edebilir, sınav sürecini daha iyi yönetebilirsiniz. “İLHAM AL” seçeneği ile üniversite bölümleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler edinebilir ve uzman yorumlarını inceleyebilirsiniz. Kendi branşları hakkında uzun uzun açıklamalar yapan ve sınava hazırlanan öğrencileri detaylı olarak bilgilendiren uzmanlar, Google Üniversite Seçimim hizmetleri ile öğrencilere ulaşabiliyorlar. Bu sayede sizler de bölümleri daha iyi bir şekilde ele alabilir ve kariyerinizi emin adımlarla inşa edebilirsiniz.

Tercih robotu içerisinde yer alan “BANA ÖZEL” kısmı, Google’ın sizden aldığı bilgilere dayanarak size bir Akademik Zaman Çizelgesi sunması şeklinde özetlenebilir. Dilerseniz ‘’Sana Özel Alanı Paylaş’’ seçeneğine tıklayarak alanınızı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Google’ın her üniversite için sunduğu özel harita desteği ve görsel içerikler kullanıcılara özel bir tercih deneyimi sağlıyor. Üniversitelerin tarihçesi ve kampüs yerleşkelerinin yer aldığı Google Üniversite Seçimim, bireylere bu alanda bir ilki yaşatıyor. Sizler de bu ayrıcalıklardan yararlanarak en sağlıklı tercihi yapabilirsiniz. Bu tercihi yaparken üniversite ve bölümler ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz, uzmanların tavsiyelerinden yararlanabileceğiniz Google Üniversite Seçimim robotunu ziyaret etmeyi unutmayın.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim