Haberler

Google Workspace Nedir? Ortak Çalışma Çözümleri

Şirketinizi yepyeni bir boyuta taşıyacak olan ve büyük kolaylıklar sağlayacak olan Google Workspace ile hala tanışmadıysanız şimdi tam zamanı. Birçok konuda hem size hem de çalışanlarınıza kolaylık sağlayacaktır. Olanaklarının çeşitli ve bol olduğu Google Workspace müşterilerinizin gözünde de sizleri bir üst seviyeye taşıyacağından emin olabilirsiniz. Google Workspace ile çok daha profesyonel bir şirket görünümüne sahip olabilirsiniz. Dilerseniz birlikte Google Workspace neleri kapsıyor birlikte inceleyebiliriz.

Google Workspace Nedir? Şirkete Nasıl Katkı Sağlar?

Birçok kişinin merak ettiği ve araştırmalarını sürdürdüğü Google Workspace nedir sorusunu yanıtlamak için buradayız. En detaylı hali ile aşağı kısımda maddeler halinde bulabilirsiniz. Dilerseniz birlikte inceleyerek şirketinize sağlayacağını katkılar ne olabilir öğrenelim.

 • Kurumsal Gmail Hesabı: Kendiniz dahil tüm çalışanlarınıza kurumsal Gmail hesabı açtığınızda müşterilerinizin gözünde ciddiyetiniz kesinlikle artış gösterecektir. Üstelik bu sayede birçok fırsatlardan da yararlanabilecek siniz.
 • Google Meet (Toplantı): Çevrimiçi toplantılar yaparak hem siz hem de müşterileriniz zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Haliyle bu durumda sizlere artı puan kazandıracaktır. Üstelik tüm bunlar yalnızca bir kişi ike sınırlı kalmıyor. Birden fazla kişi ile görüntülü konuşabiliyorsunuz.
 • Google Chat: İsmi ile müsemma olan bu uygulama sizden ziyade çalışanlarınız içinde büyük kolaylık sağlayacaktır. Kendi aralarında grup oluşturarak dosya alışverişi yapmanın yanı sıra birbirleri ile de iletişime geçebilirler.
 • Google Calendar (Takvim): Unutmak istemediğiniz tüm önemli tarihleri sizlere hatırlatabilir. Sizin için sizin yerinize önemli günler aklında tutan ve o gün geldiğinde unutmamanız için size hatırlatan bir uygulama hayal ediyorsanız Google Calendar hayallerinizdeki uygulama olabilir.
 • Google Drive: Bulut depolama ve dosya paylaşım alanı olarak bilinmektedir. Dilerseniz kimsenin göremeyeceği kendinize ait dosyalar oluşturabilir, dilerseniz de arkadaşlarınız ile paylaşım içerisinde olabilirsiniz. Üstelik mail adresinize bağlı olduğu için silinme veya kaybolma gibi bir durumu da söz konusu değildir.
 • Google Docs (Dökümanlar): Google Docs’da ise Microsoft Word’de yapmış olduğunuz tüm işlemleri yapabilirsiniz. Fark olarak web tabanlı metin düzenleme uygulaması olduğunu söylemek isteriz. Google’ın sizlere sunmuş olduğu müthiş bir uygulama.
 • Google Sheets (E-Tablolar): Yine web tabanlı olan bu uygulama ise sizlere Microsoft Excel gibi tablolar yapmayı, tablo düzenlemeyi, tablo ekleme yi, tablo çıkarmayı, veri filtrelemeyi ve biçimlendirme gibi birçok olanak sağlamaktadır.
 • Google Slides (Slaytlar): Google Slides ile müşterilerinize kusursuz slaytlar hazırlayabilirsiniz. Ya da hazırlanan slaytta beğenmediğiniz kısım var ise çıkarabilir, eksik bulduğunuz konu var ise ekleme yapabilirsiniz.
 • Google Forms (Formlar): Google Forms size Google tarafından sunulan bir anket oluşturma uygulamasıdır. Anlat oluşturabilir, oluşan ankette eklemeler yapabilir ya da beğenmediğiniz yerleri çıkarabilirsiniz. Dilediğiniz düzenlemeleri yapabileceğiniz eşsiz bir uygulamadır.
 • Google Sites (Siteler): Gelelim Google Sites uygulamasına. Google Sites ile kendinize ait bir web site oluşturabilirsiniz. Kendi zevk ve dizaynınıza uygun dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.
 • Google Keep (Not Defteri): Not defteri ağırlık yağıyor ve sürekli bir yerlerde unutuyorum diyorsanız Google Keep uygulamasını deneyebilirsiniz. Yanınızdan ayırmadığınız telefonlarınıza dilediğiniz notu alarak hatırlatıcı sayesinde dilediğiniz zaman notlarınızı hatırlayabilirsiniz.

Htekin Dijital Web Çözüm Hizmetleri

10 yılı aşkın süredir bu mesleği icra eden Hüseyin Tekin kurmuş olduğu web sitesinde sizlere Google Workspace gibi daha nice konular hakkında Detaylı bir şekilde bilgilendirme yapmaktadır. Dilerseniz eğitim alarak kendiniz ilgilenebilir, dilerseniz bu işi ehli ile yapan insanlara emanet ederek arkanıza yaslanıp web sitenizin nasıl geliştiğine şahit olabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu