Haberler

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi

Günümüzde imkânlar geçmişe göre daha fazla gelişmiş, doğru bilgi büyük önem sahibi olmuştur. Bilgiye ulaşmak günümüzde büyük önem sahibi olmakla beraber, asıl önemli olan onun doğru kullanılmasıdır.

Bu sebeple bugün pek çok insan, koçluk desteği alır. Eğitim-öğretim hayatından özel hayata ve iş yaşantısına kadar olabilen bu hizmet, kişilere yeni görüşler ve fikirler sunarak, sahip olduğu bilgiyi doğru kullanmasını sağlar. Bu hizmetler, büyük firmalar tarafından da talep edilir.

Burada olan büyük talep, koçluk eğitimlerini de başlatmıştır. Bu eğitimler, kişilere koçluk hakkında bilgilendirme yaparak, insan psikolojisini anlamada ve yönlendirmede yardımcı olur. Burada en çok ICF onaylı koçluk eğitimi tercih edilmektedir.

Eğer bu eğitimi almak istiyorsanız, web sitemiz size en iyi ICF onaylı koçluk eğitimi almanızda yardımcı olur.

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Nedir?

ICF onaylı koçluk eğitimi, uluslar arası tanınırlığa sahip bir koçluk programıdır. ICF, İngilizce International Coach Federation kelimelerinin açılımı olup, uluslar arası geçerliliğe sahiptir. Eğitim hem bireysel, hem de profesyonel anlamda koçluk yapmak isteyen kişilere; iş, kariyer ve yaşam koçluğu hakkında bilgi verir.

ICF onaylı bir sertifikaya sahip olmak, size dünyaya açılmanıza imkân vererek, yurt dışında da koçluk yapmanıza olanak tanır.

ICF Onaylı Koçluk Eğitimi Kalitesi Nasıldır?

ICF onaylı koçluk eğitimi almak için, ilk olarak bu sertifikayı sağlayan bir kurum bulmanız, ardından en az 60 saat boyunca derse katılım göstermeniz gerekir. Web sitemiz bu hususta size ICF tarafından onaylanmış koçluk eğitimlerine ulaşmanızı sağlar.

ICF onaylı koçluk eğitimi üyesi olduktan sonra, aldığınız eğitim de profesyonel kişiler tarafından sağlanır. Zira ICF, dünyanın en büyük koçluk organizasyonu olarak bilinir. Kendisi tarafından onaylı sertifikalar da tüm dünyada geçerlidir.

Bir kurum ICF tarafından onaylanacaksa, ilk olarak denetimden geçerek, uygunluğu kontrol edilir. Dolayısıyla bu belgeye sahip organizasyonlar, size kaliteli bir eğitim sağlar. Ancak dersler ve ders saatleri, her kurumda farklılık gösterebilir.

Peki, ICF onaylı koçluk eğitimi nasıl ulaşılır? www.koclukmerkezi.com Web sitemiz, bu tür taleplerinize cevap vererek, en iyi hizmeti almanızı sağlar.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu