Üniversite

Işık Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Işık Üniversitesi Tanıtım Yazısı

“Önce iyi insan yetiştirir.” sloganıyla eğitim-öğretime başlayan Işık Üniversitesi, Feyziye Mektepleri Vakfı tarafından 1996 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Şile ve Maslak’ta iki yerleşkeye sahiptir. Işık Üniversitesi, reklam yapmayan üniversite olarak da bilinmektedir.

Üniversitenin eğitim dili İngilizce’dir. Türkçe ve tarih dersleri haricindeki tüm dersler İngilizce okutulmaktadır. Hazırlık sınıfı zordur. Derslere katılarak, çeşitli aktivitelerle dilinizi geliştirmelisiniz. Aksi takdirde hazırlık sınıfını geçseniz dahi bölüm dersleri de İngilizce olduğu için okulu bitirmekte zorlanabilirsiniz.

Burayı lütfen dikkatli okuyun! Tanıtım yazımız, video ve görseller her ne kadar tercihlerinizi etkilese de tercih listenize eklemeyi düşündüğünüz üniversitelerin tanıtım günlerine katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece daha isabetli kararlar verebilirsiniz.

Işık Üniversitesi taban puanları bağlantısından üniversite bölümlerinin güncel taban puan, başarı sıralaması, kontenjan bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Işık Üniversitesi Yerleşkeleri

Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde 5 fakülte, 2 yüksekokul, hazırlık sınıfı, sosyal bilimler ve fen bilimleri enstitüleri bulunmaktadır. Şile kampüsünde ayrıca 24 saat açık kütüphane, laboratuvarlar, açık-kapalı spor salonu, revir, market, yemekhane ve yurtlar bulunmaktadır.

Işık Üniversitesi Maslak Kampüsünde ise 2 enstitü, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır.

Işık Üniversitesi & Ulaşım

Üniversite, şehir merkezine uzak konumda olduğu için ulaşımın zor olduğunu söyleyebiliriz.

  • 139, 139A ve 139T numaralı İETT otobüsleri üniversiteye gelmektedir.
  • Üniversitenin servisi de bulunmakta. 2018-2019 yılı itibariyle servis ücreti 18 ₺’dir. Kartınız varsa 14,50 ₺’dir.

Işık Üniversitesi & Barınma

Işık Üniversitesinin Şile Kampüsünde 1324 yatak kapasiteli 18 öğrenci yurdu bulunmaktadır. Maslak Kampüsünde ise üniversitenin yurdu bulunmamaktadır.

  • Yurtlar mavi, bordo ve turuncu olmak üzere üçe ayrılmaktadır.
  • Yurt odaları 2, 3 ve 4 kişiliktir.
  • Odalarda yatak, çalışma masası, elbise dolabı, kitaplık ve internet bulunmaktadır.
  •  Tuvalet & banyo oda içi ve koridor olmak üzere iki çeşittedir.
  • Her yurt binasında çalışma odaları ve televizyon odaları bulunmaktadır.
  • Her yurt binasında çamaşır yıkama-kurutma ve ütü olanağı mevcuttur.
  • Her yurt binasında ortak kullanıma açık bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, tost makinesi gibi küçük ev aletlerinin yer aldığı mutfak imkanı sunulmaktadır.

Işık Üniversitesi Yurt Fiyatları

Üniversitenin turuncu, mavi ve bordo olmak üzere 3 farklı yurdu bulunmakta. 2018-2019 yılı yurt ücretleri aşağıdaki gibidir. Yeni eğitim yılında farklılık gösterebilir.

Işık Üniversitesi & Yemek

Işık Üniversitesinde haftanın her günü kahvaltı, öğle ve akşam yemeği çıkmaktadır. Öğün fiyatı 13 ₺ civarıdır. Maalesef öğün başına yemek ücreti çok yüksek. Yemekhane dışında yemek yiyebileceğiniz kafeler de mevcut ancak oralar da pahalı. Üniversite, şehir dışında olduğu için eğer arabanız yoksa yemek yemek için Şile’ye gitmek de olanaksızdır.

Işık Üniversitesi Tanıtım Videosu
YouTube video

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds