Üniversite

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi 2010 yılında Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Kampüsü Altunizade’den Ümraniye’de E-5 karayolunun yanına taşınmıştır. Ümraniye Elmalıkent Yerleşkesi konum olarak Altunizade’den daha kötü bir yerde olmasına rağmen imkan ve kampüs yaşamı bakımından daha iyidir. Üniversitenin eğitim dili Türkçe, İngilizce ve Arapça’dır.

Üniversitede Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Ekonomi bölümleri İngilizce; Mütercim-Tercümanlık bölümü hem İngilizce hem de Arapça eğitime sahiptir. Diğer bölümlerin eğitim dili Türkçe’dir. İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, başarı sıralaması, kontenjan ve burs bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Tercih listenizdeki üniversiteler hakkında bilgi almak istiyorsanız mutlaka üniversitelerin tercih günlerine katılmalısınız. İstanbul dışında ikamet ediyor olabilirsiniz, bu durumda da söz konusu üniversitelerin temsilcileri bulunduğunuz şehre gelerek tercih günleri düzenliyor. Katılarak bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 1.586
İkinci öğretim 0
TOPLAM 1.586

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi & Barınma

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesinin hem kız hem de erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Kız Yurdu

Üniversitenin kız yurdu Ümraniye yerleşkesinin 600 metre ilerisinde bulunmaktadır. Kız yurdunun kapasitesi 1.500’dür. Odalarda çalışma masası, elbise dolabı, ortopedik yatak ve kitaplık bulunmaktadır. Tuvalet & banyo oda içlerinde yer almaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Erkek Öğrenci Yurdu

Üniversitenin erkek öğrenci yurdu 104 tane konteynerin dönüştürülmesiyle oluşturulmuş ülkemizin ilk dönüşüm projesidir. Yurt odalarında müstakil banyo – tuvalet, klima, fiber internet ve mini buzdolabı mevcuttur. Ayrıca çamaşırhane, ütü odası, yemekhane, mescit ve etüt salonları ortak kullanım alanlarıdır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Yurt Ücreti

  • Yurt odaları 3, 4 ve 6 kişiliktir.
  • Yurt ücretleri kahvaltılı ve kahvaltısız olarak farklılık göstermektedir.
  • Üniversiteyi tam bursu kazanan öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği dahil olmak üzere ücretsiz yurt hizmeti sunulmaktadır.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds