İstanbul Arel Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
6170

İstanbul Arel Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Arel Üniversitesi, 2007 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir. 6 fakülte, 3 yüksekokul ve 3 enstitüden oluşan üniversitenin 17 binin üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Lisans programlarının tamamına yakınında eğitim dili İngilizce’dir. Öğrenciler isteğe bağlı ikinci yabancı dil imkanından da faydalanabilmektedir.

İstanbul Arel Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban-tavan puan, kontenjan ve başarı sıralaması bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar okumak istediğiniz üniversite ve bölüm hakkında en iyi bilgiyi tercih günlerine katılarak elde edebilirsiniz. YKS’den sonra tercih listesine eklemeyi düşündüğünüz üniversitenin tercih günlerine mutlaka katılmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece geleceğinize yönelik daha isabetli kararlar verebilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi & Barınma

Arel Üniversitesi Öğrenci Evleri, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde Tepekent’te yer almaktadır. Metrobüs hattından “Beylükdüzü Sondurak” istasyonundan Tepekent Yerleşkesine ücretsiz olarak karşılıklı ring seferleri yapılmaktadır. Ayrıca 401T numaralı İETT hattını kullanarak da Arel Öğrenci Evlerine ulaşabilirsiniz.

  • Öğrenci evleri 1, 2 ve 3 kişiliktir.
  • Öğrenci evi özellikleri: çelik kapı, PVC kaplama pencere, laminant parke odalar, yatak, elbise dolabı, çalışma masası, kitaplık, buzdolabı, sıcak su, internet, güvenlik kamerası, güvenlik personeli.
  • Oda arkadaşınızı seçebilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi Yurt Ücreti

İstanbul Arel Üniversitesi yurtları 1, 2 ve 3 kişiliktir. Yurt fiyatları 2018-2019 eğitim yılına aittir. Yeni yılda farklılık gösterebilir.

İstanbul Arel Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 14.362
İkinci öğretim 2.522
Uzaktan öğretim 597
TOPLAM 17.481

İstanbul Arel Üniversitesi Kampüsleri

Üniversitenin iki yerleşkesi bulunmaktadır. İstanbul Arel Üniversitesi bölümü hangi kampüste? sorusunun cevabını buradan bulabilirsiniz.

İstanbul Arel Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi

Kemal Gözükara Yerleşkesi’nde 4 yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokullar bulunmaktadır. Hazırlık sınıfı da Tepekent’teki Kemal Gözükara Yerleşkesindedir.

İstanbul Arel Üniversitesi Sefaköy Yerleşkesi

Sefaköy Yerleşkesi’nde 2 yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokulu, Yüksek Lisans ve Doktora programlarının yer aldığı Enstitüler bulunmaktadır.

İstanbul Arel Üniversitesinde Bulunan Fakülteler

  • Fen-Edebiyat Fakültesi
  • Güzel Sanatlar Fakültesi
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
  • İletişim Fakültesi
  • Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim