İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
5769

İstanbul Bilgi Üniversitesi Tanıtım Yazısı

Bilgi Üniversitesi, 1996 yılında İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. 25 bini aşkın öğrenci sayısıyla en fazla öğrenciye sahip vakıf üniversiteleri arasında yer almaktadır. Ülkemizin 4.vakıf üniversitesi olması sebebiyle bir kurumsallık kazanmıştır.

Üniversitenin eğitim dili İngilizce‘dir. Cambridge Üniversitesi ile yapılan özel anlaşma yapılmış ve Laureate İngilizce Dil Programları kapsamında eğitim verilmektedir. İngilizce hazırlık sınıfının zor olduğunu söyleyebiliriz. İngilizce’yi öğrenmeden bölüme geçmeniz olanaksız. Hem daha rahat mezun olabilme hem de daha kolay iş bulabilmek için hazırlık sınıfına önem vermelisiniz!

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities üyesi olduğu için kaliteli bir eğitim sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel yıla ait taban-tavan puan, kontenjan ve başarı sıralaması verilerine ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda Bilgi Üniversitesinin barınma, ulaşım, yemek, yurt dışı imkanları ve kampüsleriyle ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim24.436
İkinci öğretim2.272
Uzaktan öğretim380
TOPLAM27.088

İstanbul Bilgi Üniversitesi & Barınma

Bilgi Üniversitesinin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. Üniversite kampüslerine yakın konumda bulunan özel yurt ve apartlarda kalabilirsiniz.

İstanbul Üniversitesi Kampüsleri

1- Santralistanbul Kampüsü

Santralİstanbul; manzara, yeşillik, sosyal mekan ve etkinlik açısından İstanbul’un en güzel kampüslerinden biridir. Bilgi Üniversitesi fakültelerinin önemli bir kısmının bulunduğu kampüs Haliç kenarında yer almaktadır.

  • Bilgi Üniversitesinin en büyük kampüsüdür.
  • Kampüs içinde eğitim binaları, laboratuvarlar, RGB Stüdyoları, atölyeler, müzik stüdyosu, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır.

Santralistanbul Kampüsünde Hangi Fakülteler Var ?

Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul kampüsünde İşletme Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet MYO, Turizm ve Otelcilik YO, Spor Bilimleri ve Teknolojisi YO bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü

2- Dolapdere Kampüsü

Beyoğlu ilçesinde yer almaktadır. Kampüse Taksim’de bulunan Atatürk Kültür Merkezinin önünden kalkan servislerle ulaşabilirsiniz.

Dolapdere Kampüsünde Hangi Fakülteler Var ?

Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsünde Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü

3- Kuştepe Kampüsü

Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü Şişli ve Mecidiyeköy’e 5 dakika mesafededir. Merkezi konumu sebebiyle öğrenciler kampüse kolayca ulaşabilir. Kampüs içinde geniş bir kütüphane, kapalı spor salonu, voleybol, basketbol ve hentbol sahaları bulunmaktadır.

Kuştepe Kampüsünde hangi fakülteler var?

Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsünde İngilizce Hazırlık Sınıfı, Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü

4- Kozyatağı Kampüsü

Bilgi Üniversitesi Kozyatağı Kampüsü Kadıköy ilçesinde yer almaktadır.

Kozyatağı Kampüsünde hangi fakülteler var?

Kozyatağı kampüsünde yüksek lisans ve doktora programlarının yanısıra Marina ve Yat İşletmeciliği, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Deniz Ulaştırma ve İşletme, Aşçılık önlisans programları bulunmaktadır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kuştepe Kampüsü

Neden Bilgi Üniversitesi?

  • Kampüslere ulaşım çok kolaydır. Ayrıca lisans programlarının bulunduğu Santralistanbul kampüsü İstanbul’un en güzel kampüsleri arasında yer almakta.
  • Bilgi Üniversitesi bir kampüs üniversitesidir. Arkadaşlarınızla kampüs içinde vakit geçirebileceğiniz alanlar bulunmakta. Kampüs bahçesinde sürekli etkinlik, konser düzenlenmektedir.
  • Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities üyesi olduğu için uluslararası alanda geçerli bir statüsü vardır.
  • İngilizce hazırlık sınıfı zordur. Üst sınıfa geçmek için ciddi anlamda İngilizce’ye çalışmanız gerek. Bunu derslere katılıp hocaların uyarılarını dikkate alarak halledebilirsiniz. “İyi bir İngilizce iyi bir iş” demektir!
  • Bilgi, İstanbul’da kurulan 2. ve Türkiye’de kurulan 4.vakıf üniversitesidir. Bu yüzden kurumsal bir kimliğe bürünmüştür. Yeni açılan vakıf üniversitelerindeki birçok sorun Bilgi’de aşılmıştır.

Bilgi Üniversitesi Tanıtım Videosu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim