Üniversite

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi, 2013 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir. Bünyesinde 4 fakülte, 3 enstitü, 2 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokul barındırmaktadır. Üniversitenin kampüsü Esenyurt ilçesinde Doğan Araslı Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

Değerli arkadaşlar üniversite ve bölüm seçimi yaparken mutlaka üniversitenin tercih günlerine katılmalısınız. Burs, yemek, ulaşım, barınma imkanlarıyla birlikte akademisyen kadrosuna bakarak tercih listenizi oluşturun.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel başarı sıralaması, taban puan, tavan puan, kontenjan verilerine bağlantısına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 6.688
İkinci öğretim 443
Uzaktan öğretim 1.444
TOPLAM 8.575

İstanbul Esenyurt Üniversitesi & Barınma

Üniversitenin kendine ait öğrenci yurdu bulunmamaktadır. Üniversiteye yakın konumda bulunan bazı kız ve erkek yurtlarıyla anlaşması vardır.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi & Ulaşım

İESÜ yerleşkelerinden İstanbul’un her noktasına metrobüs ve İETT otobüsü ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Ayrıca, Avcılar Metrobüs durağından üniversiteye ulaşım ücretsiz öğrenci servisleri ile sağlanmaktadır.

2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi & Yemek

Üniversitede, 750 kapasiteli yemekhane ve 180 kapasiteli iki adet kafeterya bulunmaktadır. Yemek ücretiyle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamadık.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu

This will close in 6 seconds