İstanbul Kent Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4053

İstanbul Kent Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Kent Üniversitesi, “Yaşamın Merkezinde Bir Kent Üniversitesi” sloganıyla 2016 yılında Engelsiz Eğitim Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. İKÜ’de Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi olmak üzere 3 fakülte ve Sağlık Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır.

Özellikle sağlık alanına yoğunlaşan bir üniversite olarak dikkat çekmektedir. Üniversitenin tercih günlerine katılarak bilgi almanızı tavsiye etmekteyiz. İstanbul Kent Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel puan verilerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kent Üniversitesi & Ulaşım

İKÜ, Beyoğlu ilçesinde bulunmaktadır. İETT otobüsleri, metrobüs ve minibüsler ile üniversiteye kolayca ulaşılabilen bir lokasyona sahiptir.

İstanbul Kent Üniversitesi & Barınma

Üniversitenin kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler genellikle çevrede bulunan özel yurt ve apartlarda konaklamaktadır. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak İstanbul Kent Üniversitesine yakın mesafedeki özel yurtları liste halinde görebilir; detaylı olarak inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

İstanbul Kent Üniversitesi Tanıtım Videosu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim