İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4776

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tanıtım Yazısı

“İstanbul’dan Dünyaya Açılan Yeni Nesil Devlet Üniversitesi” sloganıyla 2010 yılında kurulmuştur. 11 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 4 Enstitüden oluşan üniversitenin merkez yerleşkesi, Anadolu Yakası D-100 Karayolu üzerinde Üsküdar ve Kadıköy ilçe sınırlarındadır.

600’e yakın akademisyenin bulunduğu üniversitede öğrenci başına düşen akademisyen oranı en yüksek üniversiteler arasında yer almaktadır. 2018 URAP (University Ranking By Academic Performance) raporuna göre 2000 yılından sonra kurulan 86 üniversite arasında 4.sırada yer almıştır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi taban puanları bağlantısını ziyaret ederek güncel verilere ulaşabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Özel mi Devlet mi?

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, devlet üniversitesi statüsündedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi & Hazırlık Sınıfı

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde bazı bölümlerde İngilizce hazırlık bulunmaktadır. Genel anlamda hocalar hazırlıkta zorluyor. Hazırlık sınıfını geçme notu 70’tır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi & Yemek

İstanbul Medeniyet Üniversitesinde 2019 yılı itibariyle yemek ücreti 2,50 ₺‘dir. Örnek öğle yemeği menüsü: Köylü çorba, etli bamya, pirinç pilavı, elma, cacık (Tek öğün yemek çıkmaktadır.)

Yemekler rektörlük yerleşkesindeki üretim mutfağında hazırlanmakta ve güney kampüs, kuzey kampüs ve rektörlük yerleşkesi kampüsü yemekhanelerinde yaklaşık 1000 öğrenci ve üniversite personeline sunulmaktadır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi & Ulaşım

İstanbul Medeniyet Üniversitesi, ulaşım açısından İstanbul’un en iyi lokasyonuna sahip üniversitelerinden biridir. Metro istasyonu 5 dakika yürüme mesafesindedir. Ayrıca Ünalan Metrobüsün yakınında İETT otobüsleri üniversitenin güney ve kuzey kampüsünden geçmektedir.

2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi ulaşım haritası

İstanbul Medeniyet Üniversitesi & Barınma

1- KYK Yurtları
Üniversitenin kendine ait yurdu bulunmamaktadır. Ulaşım olarak iyi bir konumda olduğu için öğrenciler Kadıköy veya Üsküdar’daki KYK yurtlarında kalabilir. KYK yurt başvuruları genellikle eylül ayı başında başlamaktadır.

Üniversiteye uzak konumda bir yurdun çıkma ihtimali İstanbul’da KYK yurtlarının dezavantajıdır. Eğer üniversitenize uzakta bir yurt çıkarsa farklı alternatifleri düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

2- Özel Yurtlar

3- Öğrenci evi
Kadıköy veya Üsküdar’da arkadaşlarınızla eve çıkabilirsiniz. Tek başına eve çıkmanız ağır maddi külfet doğurabilir. Ev kirası, eşya, faturalar, yemek ve temizlik giderlerine tek başına katlanmanız zor olacaktır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 4.786
İkinci öğretim 515
TOPLAM 5.301
İstanbul Medeniyet Üniversitesi logosu

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Fakülteleri

  • Tıp Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Edebiyat Fakültesi
  • Siyasal Bilgiler Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eğitim Bilimleri Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
  • Turizm Fakültesi

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tanıtım Videosu
YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim