İstanbul Medipol Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
5483

İstanbul Medipol Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Medipol Üniversitesi, 2009 yılında Türkiye Eğitim, Sağlık ve Araştırma Vakfı  (TESA) tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Bünyesinde 10 fakülte, 3 enstitü ve 3 yüksekokul barındırmaktadır. Üniversitenin Haliç ve Kavacık olmak üzere 2 yerleşkesi bulunmaktadır. Özellikle sağlık alanında ülkemizdeki üniversiteler arasında en iyi eğitimi veren üniversite olduğunu söyleyebiliriz. 

Medipol Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, başarı sıralaması, kontenjan verilerine ulaşabilirsiniz.

İstanbul Medipol Üniversitesi Kavacık Kampüsü

Medipol Üniversitesinin Beykoz Kavacık’ta Güney ve Kuzey olmak üzere 2 kampüsü yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün Anadolu Yakası ayağında, köprünün hemen çıkışında yer almaktadır.

Kavacık yerleşkesinde bulunan fakülteler; Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Uluslararası Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

İstanbul Medipol Üniversitesi Haliç Yerleşkesi

Haliç Kampüsü; Suriçi’nde, Haliç’in kenarında yer almaktadır. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkmaktadır.

Haliç kampüsünde Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ile Meslek Yüksekokulları bulunmaktadır.

İstanbul Medipol Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 22.296
İkinci öğretim 4.088
TOPLAM 26.384

İstanbul Medipol Üniversitesi & Yemek

İstanbul Medipol Üniversitesi kampüslerinde yemek hizmetleri, özel bir catering firması tarafından verilmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi yemek fiyatı: 4 çeşit yemek 11 ₺’dir. (2018 yılında) Yeni dönemde yemek fiyatlarında bir artış söz konusu olabilir.

İstanbul Medipol Üniversitesi & Barınma

  • Üniversitenin erkek öğrenci yurtlarında odalar 1 ve 3 kişilik; kız yurtlarında odalar 3 ve 4 kişiliktir.
  • Üniversitenin belirlediği sıralamalarla başvuru yapan öğrencilere “yurt bursu” ve “yemek bursu” verilmektedir. İstenilen kriterleri üniversitenin web sayfasındaki burs fırsatları bölümünden ulaşabilirsiniz.
  • Yurda girişlerde turnike sistemi uygulanmaktadır. Yurtlara son giriş saati 23.30’dur.
  • Yurtlarda sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri olmak üzere 3 öğün yemek hizmeti sunulmaktadır. Yemekler ücretlidir. 3-4 çeşit yemeğin ücreti 12 TL civarıdır.
  • Odalar ve ortak alanlar her gün temizlenmektedir. Her öğrenciye nevresim takımı, battaniye yastık verilmekte ve 15 günde bir temizlik personeli tarafından değiştirilmektedir. Çamaşırhane ve ütü hizmetlerimiz mevcuttur. Çamaşır yıkama ücretlidir.

İstanbul Medipol Üniversitesi Yurt Fiyatları

2018-2019 eğitim yılında yurt fiyatları aşağıdaki gibidir. Taksitle ödeme yapabilirsiniz.

Erkek Öğrenci Yurdu

  • Tek kişilik oda yıllık ücreti: 20.000 TL+300 TL Depozito
  • Üç kişilik oda yıllık ücreti: 9.000 TL+300 TL Depozito

Kız Öğrenci Yurdu

  • Üç kişilik oda yıllık ücreti: 9.000TL+300 TL Depozito
  • Dört kişilik oda yıllık ücreti: 8.200 TL+300 TL Depozito

İstanbul Medipol Üniversitesi Tanıtım Videosu

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim