İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
4574

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi (kısa adıyla İZÜ) 2010 yılında İlim Yayma Vakfı tarafından İstanbul’da kurulan bir vakıf üniversitesidir. Bünyesinde 8 fakülte ve 17 lisans programı yer almaktadır. Üniversitenin eğitim dili Türkçe, İngilizce ve Arapça’dır.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi taban puanları bağlantısından güncel taban puan, kontenjan ve başarı sıralaması verilerine ulaşabilirsiniz.

Değerli arkadaşlar üniversite tercihi yaparken sanal ortamdaki görüntü, video ve yazılara bakarak karar vermeyin. İmkanınız varsa tercih günlerine katılarak canlı olarak kampüsü görün ve akademik kadro, öğrenci profili, eğitim dili, iş bulma kolaylığı, yemek-barınma-ulaşım gibi kriterleri dikkate alarak listenizi oluşturun.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Kampüsü

Sloganı “Kent İçinde Bir Kampüs Üniversitesi” olan İZÜ’nün merkez kampüsü Küçükçekmece ilçesinde yer alan Halkalı kampüsüdür.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi & Ulaşım

İZÜ Kampüsü, İstanbul’un tüm bölgelerinden gelen öğrencilerin kolay ulaşabileceği merkezi bir noktadadır. Kampüs, Sefaköy Metrobüs durağına 10 dakika mesafede bulunuyor. Dileyen öğrencilerimiz Marmaray, Yenibosna, Sefaköy, Başakşehir, Kazlıçeşme ve Bağcılar’dan kalkan ring seferlerini kullanarak da kampüse ulaşabilmektedir.

Marmaray, metrobüs, metro ve İETT otobüslerini kullanarak & aktarma yaparak İZÜ’ye kolayca ulaşabilirsiniz. 2019 yılı itibariyle İstanbulkart öğrenci bileti 1,25 ₺’dir. Aktarma ücreti ise 0,45-0,55 ₺ arası değişmektedir.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim 9.319
İkinci öğretim 0
TOPLAM 9.319

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi & Barınma

İZÜ kampüsü içerisinde 577 kişilik kapasiteli kız ve erkek öğrenci konukevi mevcuttur. Apart daire şeklinde tasarlanan konukevlerinde odalar 1, 3 ve 4 kişiliktir. Konukevi özellikleri: Oda içinde öğrencilerin ihtiyaç duyacağı eşyalar, sıcak su, internet, etüd odası, spor salonu, sinema salonu, mescit, kafeterya, çamaşırhane, ütü odası, revir, 7/24 güvenlik personeli, güvenlik kamerası.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Yurt Ücreti

İZÜ öğrenci yurdunda 1, 3 ve 4 kişilik odaların fiyatları aşağıdaki gibidir. Ücretler 2018-2019 eğitim yılına aittir. Yeni yılda değişiklik gösterebilir.  Kahvaltı ve akşam yemeği yurt ücretine dahildir.

YKS’de belli sıralamada olan öğrencilere barınma bursu verilmektedir. Barınma bursu kapsamında İZÜ’nün konukevlerinde ücretsiz olarak konaklayabilirsiniz.

İZÜ’ye yakın konumda bulunan özel yurtlarda kalmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak yurtları liste halinde inceleyebilirsiniz.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Fakülteleri

  • Eğitim Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
  • İslami İlimler Fakültesi
  • İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi

İZÜ Tanıtım Videosu

Öğrenci gözüyle güzel bir kampüs turu. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

YouTube video


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim