İstanbul Şehir Üniversitesi Tanıtım Yazısı

0
6437

İstanbul Şehir Üniversitesi Tanıtım Yazısı

İstanbul Şehir Üniversitesi, 2008 yılında kurulan ve ilk öğrencilerini 2010-2011 eğitim yılında kabul edilen bir vakıf üniversitesidir. Sloganı “Gelecek Şehir’dedir. Üniversitenin eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir. Günümüz itibariyle 5 bini aşkın öğrencisi bulunan üniversite Kartal ilçesinde bulunan Dragos Kampüsünde eğitim vermektedir.

Dragos Kampüsü Hakkında Bilgi

Dragos Kampüsü 2017-2018 eğitim yılında tamamlanmıştır. Kampüste amfiler, konferans salonu, laboratuvar, atölye, sosyal mekan, spor salonu, kütüphane ve vakit geçirebileceğiniz dış mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca sahile birkaç dakika yürüme mesafesinde olması da kampüsün artılarındandır.

İstanbul Şehir Üniversitesi & Hazırlık Sınıfı

İstanbul Şehir Üniversitesi hazırlık sınıfı ciddi anlamda zordur. Bu zorluk sizin iyi bir yabancı dil eğitimi almanızı sağlar. Elbette hazırlık sınıfındaki İngilizce’nin zorluk seviyesi kişiden kişiye değişir, bizler ülkemizdeki ortalama yabancı dil eğitim düzeyine göre yorum yapıyoruz. Okulda yabancı öğrenci sayısının fazlalığı İngilizce’nizi geliştirmek için iyi bir fırsat. Bunun yanında hocaların kalitesi ve sizlerin de azmiyle hazırlık sınıfını çok fazla zorlanmadan atlayabilirsiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Yurtları

İstanbul Şehir Üniversitesinin 1260 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yurtlarda odaların tamamı 3 kişiliktir. Yurt binalarında yer alan mutfak, çamaşırhane, ütü odası, dinlenme odası, çalışma odası ve mescit ortak kullanıma açıktır. Yurtlarda giriş-çıkış saat uygulaması yoktur.

3 kişilik hazırlanan İstanbul Şehir Üniversitesi Yurt odaları öğrencilerin rahat bir yaşam geçirebilmeleri için tasarlanmıştır. Odalarda tek kişilik yatak, nevresim takımı, yastık, yorgan, elbise dolabı, çalışma masası, mini buzdolabı ve kitaplık bulunmaktadır.

İstanbul Şehir Üniversitesi Yurt Ücreti

Yurt fiyatları 2018-2019 eğitim yılına aittir. Yeni yılda değişiklik gösterebilir. Yurt ücretleri yabancı uyruklu öğrenciler için USD olarak belirtilmiştir. Üniversitenin belirlediği kriterlerde sıralamaya girmeniz durumunda “yurt bursu” almaya hak kazanabilirsiniz. Bu kriterleri öğrenmek için üniversitenin web sitesinde “burslar” bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi & Yemek

Üniversitede üç öğün yemek çıkmaktadır. Yemekhaneler dışında yemek yiyebileceğiniz kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Vakıf üniversitelerinde yemek ücreti devlet üniversitelerine kıyasla daha yüksek oluyor. Ancak sağlıklı beslenme adına yemekhaneleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Üniversitenin belirlediği sıralamalarda bulunan öğrenciler “yemek bursu”ndan faydalanmaktadır. Detaylar için üniversitenin web sitesinde “burslar” bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Öğrenci Sayısı

Birinci öğretim5.290
İkinci öğretim63
TOPLAM5.353

İstanbul Şehir Üniversitesi & Ulaşım

İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos Kampüsü Kartal ilçesinde yer almaktadır. Öğrenciler, üniversitenin en büyük sorunu olarak ulaşımı görmekte.

Üniversitenin servisi olarak anılan “shuttle” ile İstanbul’un çeşitli noktalarından 2,50 – 6,50 TL arası fiyatlarla üniversiteye gelebilirsiniz. Ayrıca vapur, metrobüs, İETT otobüsleri ile aktarma kullanarak da ŞEHİR’e ulaşabilirsiniz.

İstanbul Şehir Üniversitesi Logosu

İstanbul Şehir Üniversitesi Tanıtım Videosu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim