Haberler

İstanbul Üniversitesindeki Özyönetim Panelinde Olaylar Çıktı

İstanbul Üniversitesinde Mezopotamya Kültür Kulübü, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve Sebahat Tuncel’i konuşmacı olduğu özyönetim paneli düzenlemek istedi. Kulüp üyeleri üniversite duvarlarına geçtiğimiz hafta panelle ilgili afişler astı.

16 Kasım 2015 pazartesi günü yapılacak olan panel için polis, Kamuran Yüksel ve eski HDP milletvekili Sebahat Tuncel’in üniversiteye girişini engelledi. Beyazıt Kampüsüne gelen iki konuşmacı bir süre kampüs önünde bekledi ardından üniversite içinden gelen grupla birlikte dış kapıya doğru slogan atarak birlikte yürüdüler. Bu sırada polisle grup arasında tartışma başlaması üzerine polis gruptaki bazı öğrencileri gözaltına aldı.

Kamuran Yüksek ise üniversite dışında basın açıklaması yaparak şunları söyledi: “Bir öğrenci klübü öz yönetimi tartışmak üzere bizi davet etti. Biz de üniversiteye bu tartışmalara katkı yapmaya geldik. Bu ülkede faşizmi tekçi rejimi inşa etmek isteyenler kendi fikirleri dışında başka hiç bir fikre müsade etmiyor. Başkanlık sistemi tartışılıyor deselerdi, onun için gelenler olsaydı bu kapılar sonuna kadar açık olacaktı.”

Üniversite içerisinde ayrılıkçı hareketlerin panel adı altında sunulmasıysa bazı üniversite öğrencileri tarafından da tepkiyle karşılandı.
ozyonetim-paneli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu