İstanbul’da kışın gezilecek yerler

0
3893

Soğuk kış günlerinde evde oturmaktan canınız sıkılmadı mı? Ülkemizde oluşturulan algı yüzünden insanlar kış günlerinde evden çıkmamak için adeta savaş veriyor. Kış aylarında içinizi ısıtacak sessiz, kalabalık, manzaralı, soğuk ve ya sıcak gezilecek yerler bulabilirsiniz. Kış ayları etkisini tam olarak göstermediği bu günlerde kendinize doyasıya vakit ayırmalısınız. İstanbul’un yağmurlu ve soğuk geçen gün bu günlerinde kendinize uygun gezilecek yerler keşfetmelisiniz. İstanbul soğuk olmasına rağmen içinizi ısıtmasını beklediğim önerilere göz gezdirmelisiniz.

İstanbul’da kışın gezilecek yerler!

1) Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerinin ortasında bulunan Dünya’nın en büyük ve en eski kapalı çarşısını kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Kapalıçarşı, İstanbul’un merkezinde yer aldığı için ulaşım rahatlığı bulunmaktadır. Kapalıçarşı’nın temelleri 1461 yılında atılmış, içerisinde 4.000 dükkan müşterilerine hizmet veriyor. Antika eşyalar, ev aletleri, süslemeler, gümüş ve altın işlemeleri vb. geniş ürün yelpazesine sahiptir.

2) İstanbul’un yağmurlu günlerinde tercih edebileceğiniz en iyi seçeneklerden birisi ise; Panorama 1453 Tarih Müzesi! Topkapı Parkı’nda yer alan müze, 8 sanatçının işbirliği ile 3 yılda bitirilmiştir. 1453’lü yıllardaki duygu ve düşünceleri hissetmek için bir defa bile olsa kesinlikle gitmeye değer.

3) Eşiniz ve çocuklarınız ile yağmurlu günlerde tercih edebileceğiniz bir başka seçenek ise İstanbul Akvaryum! Özellikle çocuklarınızı eğlendirmek, evde oturmaktan sıkılmamaları için onları eğlendirebileceğiniz farklı balık türlerini anlatabileceğiniz Akvaryumu ziyaret edebilirsiniz. İstanbul Akvaryum içerisinde 1.500 farklı tür ve 15 bin canlı yer almaktadır.

4) 528 yılında yapılan 2013 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne dahil edilen Galata Kulesi’nde yağmurlu ve soğuk bir hafta sonunda manzaraya karşı kahve içer misiniz? İstanbul’un eşsiz güzelliği ve manzarasını gözler önüne seren Galata Kulesi’nde kesinlikle bir kahve içmelisiniz. İstanbul’un manzarası karşısında yudumlayacağınız kahvenin tadı, kokusu ve muhabbeti bile farklı hissettirir.

5) Çocuklarınızı eğlendirmek ve çocukluğunuzu hatırlayacağınız mükemmel müze; İstanbul Oyuncak Müzesi! Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulan bu müze sizi bir an olsun gülümsetecek ve çocuklarınızı sevindirecektir. Dünya’nın dört bir tarafından getirilen oyuncaklar 7’den 70’e bütün ziyaretçilerin ilgi odağı olmayı başarıyor.

Kaynak: gezilmesi gereken yerler


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim