İstanbul’da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Geldi

0
3596

50’nin üzerinde üniversite ve yarım milyon üniversite öğrencinin öğrenim gördüğü Mega Kent İstanbul’da öğrenci biletlerine zam geldi. Toplu ulaşım araçlarında geçerli olan ücret tarifesi 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde zamlandı. Uygulama ile birlikte tam bilet 2.30 TL’den 2.60 TL’ye çıkarılırken öğrenci bileti 1.15 liradan 1.25 liraya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla 1 temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olan zam İETT, Otobüs AŞ ve Özel Halk Otobüsleriyle raylı ve deniz ulaşım sistemlerinde uygulanacak.

Aylık kart ücretleri de güncellendi
Tam aylık mavi kart ücreti 205 TL
İndirimli aylık mavi kart ücreti 125 TL
Öğrenci aylık mavi kart ücreti 85 TL

Zamla birlikte aktarma ücretleri de değişti
Aktarmalı biniş tam 1.85 TL (20 kuruş zam)
Aktarmalı biniş öğrenci 0.55 TL (0.05 kuruş zam)

Ankara ve İzmir’de öğrenci bileti ücreti ne kadar?
Zamla birlikte İstanbul’da öğrenci bileti 1.25 TL oldu. Ankara ve İzmir’le kıyaslama yaparsak İstanbul’da öğrenci bileti çok uygun. Ankara’da öğrenci bileti 1.75 TL; İzmir’de öğrenci bileti 1.50 TL

İzmir’de öğrenciler 90 dakika içinde aktarmaya ücret ödemezken Ankara’da aktarma ücreti 1 TL. Her iki şehirde de aylık öğrenci kartı satılmıyor. İstanbul’da yeni zamla birlikte aylık öğrenci bileti 85 TL. Günlük ise yaklaşık 3 TL’ye tekabül ediyor.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim