İtfaiye Araçları Üretimi Nerede Yapılıyor?

0
3457

Sanıyorum yangınlar denildiğinde hepinizin aklına ilk gelen itfaiyeler olmuştur. Aslında çok fazla kişi tarafından sorgulanmasa da yine de insanlar bu araçların öneminin farkında olup teknolojisinin ne kadar büyük olduğunu da bilirler. İtfaiye araçları bizim sosyal belediye anlayışımız doğrultusunda olmak zorunluluğundadır. Çünkü olası büyük yangınlar esnasında hızlı bir şekilde devreye girmesi gerekir ve bu da ciddi anlamda bir alt yapı ve de teknik donanım gerektirir. İtfaiye araçları öyle basite alınamayacak kadar önemlidir. Fakat işin bir de bu araçların üretim alanı vardır. Yani bu araçların aynı zamanda ülkemizde de üretildiklerini belki de bilmeyenler vardır.

Bu sorunun yanıtını bulmanız için size şöyle kısaca bir bilgi verebilirim. http://volkan.com.tr/ firması İzmir Gaziemir’de ilk kez kurulmuş ve o zaman 8 kişi ile üretim gerçekleştirmeye başlamışlardır. Sanıyorum yangın anında herkesin hissiyatı heyecan ve de korku olacaktır. İşte bu endişeden yola çıkan firmanın kurucuları insanlarında çaresiz kalmasına göz yummamak için bu hizmetteki yerini almışlar.

Yangın anında bir an önce yetişilmesi ve yangın bölgesinde müdahalenin de sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. Burada yapılabilecek en ufak bir yanlışlık ya da aksaklık ciddi anlamda can ve mal kaybına neden olabilecektir. İşte firma bu önemli başlıkların tamamen farkındadır ve Türk ekonomisi ve sanayisine katkı sağlayabilmek adına sektördeki yerini almıştır. Kurulduğu günden bu yana her geçen yıl teknolojisini de biraz daha güçlü hale getirerek yangın araçları konusundaki yeterliliğini de ispatlamıştı.

Firma yalnızca itfaiye araçları değil aynı zamanda yangın pompası üretimini gerçekleştirmektedir. Ülkemizden dünyaya açılan firma her zaman öncü bir kuvvet olarak sektördeki liderlik koltuğunu da kazanmayı bilmiştir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim