İTÜ Proficiency Kursu ile Hazırlık Geçmek Çok Kolay!

0
4061

İTÜ Proficiency sınavı yılda 4 defa yapılan bir sınavdır. Öğrencilere ise 2 yıl hazırlık hak tanınır ve öğrencilerin 2 yıl içerisinde Proficiency sınavından geçmesi beklenir. Geçmek için Lisans eğitiminde en az 60 almanız gerekiyor. Reading bölümü genelde adayların korktuğu bir bölümdür ama İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Proficiency sınavından geçmek için bu bölümde heyecanlanmamak gerekiyor. Hazırlık atlama kurslarında zaten Reading bölümünün nasıl çözüleceği hakkında detaylı bilgi sizlere aktarılır ki bu bölümde İTÜ hazırlık atlama bölümünde sizlere 4 parça verilir. Tarafınıza aktarılan bu 4 parçanın cevapları 1.5 puan değerinde olup oldukça önemli bir bölümdür. Bunların her birinden 7-8 soru sorularak bazen kelime bazen de Grammer bilginiz test edilir. Soruların hepsi çoktan seçmelidir.

Listening bölümünden bahsetmeden geçmek istemiyoruz. Öğrenciler itü proficiency sınavına girdikten sonra direkt olarak not almaya başlar ki burada Listening bölümünden bahsettiğimizi söylemek istiyoruz. Hazırlık sınavında öğrencilere not alması için bir sürer tanınır ama fakat Listening parçası sadece bir defa dinletilir. Bu dinleme sonunda ise direkt olarak öğrenciler şıkları işaretlemeye başlarlar. Burada söylemek istediğimiz en önemli şeylerden bir tanesi kesinlikle sınavda İTÜ hazırlık atlama Listening parçasının bir kere dinletilecek olmasıdır. Parça bir kere dinletilip öğrenciler optik kağıtlarını işaretledikten sonra ise maalesef not alma yada diğer şeyler için puanlama yapılmaz ve Listening bölümü böylece sona ermiş olur.

İTÜ PROFİCİENCY HAZIRLIK ATLAMA KURSU ARTIK ÇOK KOLAY!

İTÜ Proficiency Hazırlık atlama için Writing bölümünde sınava giren öğrenciye 3 adet konu verilir. Bu 3 konudan birisini ise bölüme geçmeye aday olan öğrenci seçer ve kurallara uygun olarak bir Essay hazırlar. Essay yazarken uyması gereken kurallar ise hazırlık eğitiminde öğretim görevlisi tarafından verilir ama hazırlık atlama kurslarında Essay ile ilgili püf noktalar öğrenciye verilmektedir. Sınav sebep (cause), sonuç(effect) ve kıyaslama & karşılaştırma (compare & contrast) kompozisyon türlerine göre 3 kısımdan oluşur. Sizde bunlardan birilerini seçerek Essay yazarsınız ve itü proficiency sınavına direkt olarak girmek yerine Essay kısmını çalışmak size oldukça büyük artı katacaktır.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İngilizce yeterlilik sınavı dışında YDS ve YÖKDİL gibi sınavlara giriş yaparak sizde bu sınavdan muaf olabilirsiniz. Hangi sınavların kabul olduğu hakkında burada bilgi vermek pek doğru olmayacaktır ama hiç değişmeyen ve üniversitelerin uzun zamandır kabul ettiği iki sınav YÖKDİL ve YDS dışında bütün sınavları sizde YBD fakültesinde öğrenebilirsiniz. Merak ettiklerinizi ise aşağıda sizlerle paylaştığımız linkten bulabilirsiniz ve ayrıca İTU Proficiency sınavı hakkında çok daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

https://istdilakademisi.com/itu-proficiency-hazirlik-atlama-muafiyet-ingilizce-yeterlilik-sinavi-kursu


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim