KKTC’de Üniversite Yurdunda Öğrenci Cinayeti

0
3346
KKTC’den bugün kötü bir haber geldi. Mağusa şehrinde bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi yurdunda şizofren olduğunu söyleyen bir öğrenci, yurtta oda arkadaşının boğazını kesti. Yetkililerden alınan bilgiye göre Aydın’ın Nazilli ilçesinden olan 20 yaşındaki Tevfik Uzunoluk ile oda arkadaşı 19 yaşındaki Tevfik Utku Polat tartıştı.

Tartışma sonrasında Tevfik Uzunoluk uyumak için odasına geçti. Bir süre sonra tartıştığı arkadaşı Tevfik Utku, uykudaki arkadaşının boğazını keserek öldürdü. Olay sonrasında gece vakti polis karakoluna gidip teslim olan Tevfik Uzun’un şizofreni hastası olduğu iddia edildi.

Olay yerine gelen polis Uzunoluk’un bedeninde bıçak izlerine rastlarken boğazının da çok derinden kesildiği öğrenildi. Kamera kayıtları ve yan odada kalan öğrencilerin de ifadeleri alındı. Ayrıca yurt bir süreliğine kapatıldı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi de bir basın açıklaması yayınladı;

“Özel bir yurtta, 23 Kasım 2015 Pazartesi günü, saat 00.30 sıralarında meydana gelen üzücü olayda bir öğrencimiz hayatını kaybetmiştir. Üniversite olarak olaydan büyük üzüntü duymaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, yaslı ailesine başsağlığı dileriz. Bu üzücü olayla ilgili her türlü hukuki soruşturma ve inceleme, Gazimağusa Savcılığı ve Polis Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte ve Üniversite Rektörlüğümüz tarafından takip edilmektedir.

Elde edilen ilk bilgilere göre meydana gelen menfur olay aynı odayı paylaşan iki öğrencimiz arasında büyük bir sessizlik içerisinde yaşanmıştır. Üniversite sınırlarımız içerisinde güvenlik önlemleri, her zamanki gibi, en üst seviyede tutulmakta ve kampüsümüz güvenlik kameraları ile 24 saat izlenmektedir. Üniversite sınırları içerisinde hiçbir güvenlik zafiyetinin bulunmadığı ve bu konuda yapılan yanlış ve yanlı haberlerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı hususunu tüm kamuoyunun bilgisine getiririz. Basın etiğine sığmayan bu türdeki haberlerin, bundan böyle yapılmaması için ilgili birimlerimizden doğru bilgilerin alınması büyük önem arz etmektedir. Değerli basın mensuplarımızın, bu gibi önem arz eden, öğrenci ve ailelerimizi doğrudan ilgilendiren konularda gereken hassasiyeti göstereceğine olan inancımız tamdır.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim