Hukuk

KPSS Hukuk Kitap Önerileri

KPSS Hukuk Kitap Önerileri

Arkadaşlar selamlar, internette kaynak araştırması yaparken KPSS’den yüksek puan yapmış bir arkadaşın bloguna denk geldim. Samimi bir dille KPSS sürecini ve kaynak tavsiyelerini anlatmış. Yazı aynen aşağıdaki gibidir. Umarım işinize yarar.

Hukuk kaynak listesini en sona bırakmamın sebebi; büyük çoğunluğuna ders notlarından çalışmış olmam. Bu ders notları geçen sene güzel bir kuruma yerleşen birine aitmiş ve bir arkadaşım verdi bana. Yeterlilik olarak KPSS için harikaydı. Bazı eksik kısımları da kitaplardan tamamlamaya çalıştım. Genel olarak kullandığım kaynaklar;

  • Kanunname – Ahmet Nohutçu
  • Konu Anlatımı – Murat Yayınları
  • Konsensus Çıkmış Sorular
Kanunname bildiğiniz gibi 2 cilt ve içerisinde Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargı derslerini içeriyor. Bu kitabı kaymakamlık sınavı için almıştım ve çok memnun kaldım.
Murat Yayınlarının kitabını özel hukuk için almıştım ama kitap bana çok sıkıcı ve boğucu geldi. O yüzden ders notlarıyla çalışmaya başladım verimli oldu. Kitap hakkında olumlu yorum çok ancak ben nedense çalışamadım bu kitaptan. Sadece Kıymetli Evrak Hukuku ders notlarında olmadığı için bu kitaptan çalıştım. Anlatım fazlasıyla yeterli hatta KPSS için fazla bile. Bilgiyi de aktarıyor ama beni çok sıktı ve çalışmadım.
Konsensus soru bankası ise mutlaka çözülmeli. Cevaplar oldukça detaylandırılarak açıklanmış. Böylelikle konuyu tekrar ediyor hatta eksik kalan yerleri kapatıyorsunuz. Tek bir eksisi var benim için aynı tarz sorular çok fazla tekrar edilmiş. Kimileri bunu bir avantaj olarak görebilir çünkü o konuyu tam olarak anlamış oluyorsunuz.
Ayrıca Tekliderin, özel hukuk videolarını izledim. Epey vakit alıyor ama inanın anlatım harika.

kaynak: http://kpssayolharitasi.blogspot.com.tr/

İlgili Makaleler


Başa dön tuşu