Haberler

KPSS’ye Gireceklere Önemli Uyarı

ÖSYM, özellikle kopya skandallarını önlemek adına sınav girişlerinde büyük güvenlik önlemleri aldı. Bozuk para, metal toka, cüzdan ve daha bir çok eşya yasaklandı. Bunun yanında tüm sınav salonlarına saat içinde kamera konuldu. Emin olmamakla birlikte kameraların şikayet üzerine incelendiğini düşünmekteyim. Yani sınava girdiğiniz salonda bir şikayet olmadığı, anormal bir durum olmadığı sürece kameralar incelenmiyor. Yalnızca bir veri deposunda saklanıyor.

Özellikle son 1 aydır sosyal medya gruplarında ve forum sitelerinde bazı adayların sınavlarının geçersizliği konusunda çok fazla konu açtığına şahit oldum. Bu yüzden ÖSYM sınavlarına girecek adayları bu konuda uyarmak istiyorum.

Sınavınız nasıl geçersiz olur?
Genellikle adayların sınavlarının iptal olma nedeni sınav süresi dolduktan sonra optiğe işaretleme yapması. Çok kısa bir zaman geçse bile sınav süresi biter bitmez elinizden kalemi bırakın. Aksi halde tüm sınavınız geçersiz olur. Bununla birlikte belli bir süre de ÖSYM’nin yaptığı hiçbir sınava giremeyebilirsiniz.

Kopya vb. durumların açıklamasını yapmama bile gerek yok. Bu durumlarda üstelik suç da işlemiş olursunuz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeyi tekrar edeyim: Sınav süresi bittiği an işaretlemeyi bırakın. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu