Haberler

Kurumsal SEO Hizmetlerinde Simur Digital Uzmanlığı ile Tanışın

Kurumsal SEO bu alanda faaliyet gösteren pek çok kişi ve kurum tarafından sunulan bir hizmet olmakla birlikte kurumsal SEO çalışmalarından istenilen faydanın sağlanabilmesi ve başarılı sonuçlar alınabilmesi için profesyonellerle çalışılması çok önemlidir. Kurumsal SEO, kurumsal firmaların arama motoru sorgulamalarında kolay bir şekilde bulunabilmesi ve üst sıralarda yer almalarının sağlanabilmesi amacıyla teknik düzenlemelerin de dahil olduğu kapsamlı çalışmalardan oluşan bir süreçtir.

Kurumsal SEO çalışmaları kapsamında dikkat edilmesi gereken pek çok farklı etken vardır. Yapılan kurumsal SEO çalışmaları yalnızca kurumsal sitelerin trafiğinin artırılmasında değil aynı zamanda marka prestijinin ön plana çıkarılmasında da katkı sağlayan önemli bir süreçtir. Kurumsal SEO çalışmalarının titizlikle gerçekleştirilmesi web sitelerinin arama motorlarının üst sıralarında yer almasını ve daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlar. Bu sayede kurumsal firmaların ürünleri, hizmetleri, teknik bilgisi ve araştırmaları gibi unsurlar tanıtılmakta aynı zamanda satış hacmi de artırılmaktadır.

Kurumsal SEO çalışmalarının en önemli adımlarından biri kurumsal firmanın hedeflerinin doğru bir şekilde belirlenmesidir. Firma ayrıntılı bir şekilde analiz edilmeli, böylece hedefler ve beklentiler detaylı şekilde tespit edilmelidir. Daha sonra rakip analizi ve sektör analizi yapılmalıdır. Sektör analizi çalışmaları kapsamında aynı segmente hitap eden rakip firmaların analizleri de gerçekleştirilir.

Kurumsal SEO çalışmaları kapsamında sektörün arama trafiği yüksek anahtar kelimeleri belirlenir. Site içeriğiyle uyumlu olduğu gibi hedef kitleye ve kurumsal firmaya da uygun anahtar kelimelerin seçilmesi kurumsal SEO çalışmalarında başarının yakalanmasını sağlayan en önemli etkenlerden biridir.

Kurumsal firma web sitesi için henüz bir domain name alınmadıysa ilk olarak SEO kriterlerine uygun bir alan adı belirlenmelidir. Kulanılacak alan adlarının kısa, akılda kalıcı ve net olması önerilir. Web sitesi alan adının bu özelliklere sahip olması tıklanma sayıları ve trafik oranı üzerinde olumlu etkiye sahiptir.

Web sitesinde yer alacak her tür içerik en doğru şekilde oluşturulmalı, uygun görseller seçilmeli, meta tag’ler yerleştirilmeli, iç linklemeler yapılmalı ve Page Speed çalışmaları ile web sitesinin kullanıcı dostu web sitesi haline getirilmesi sağlanmalıdır. SEO uyumlu makaleler ortalama 500 kelimeden oluşmalı, yazıların her birinde site içi SEO ayarlarında yer alan en fazla 6 anahtar kelime bulunmalıdır. Tavsiye edilen içeriklerdeki anahtar kelime oranının %3 ila %4’ten fazla olmamasıdır.

İhtiyaç Duyduğunuz Kaliteli SEO hizmeti Simur Digital’de

Atalay Sıdar tarafından kurulan ve sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Simur Digital SEO kapsamında hem bireysel hem kurumsal müşterilerine sektör, rakipler ve rekabet analizi konularında destek sağlar. Simur Digital’in uzman ekibi hedef anahtar kelimeleri titiz bir araştırma sonucu belirler. Site içi optimizasyon çalışmaları kapsamında tüm imlemeler yeniden inşa edilir, site hızı analizi yapılır ve gerekli optimizasyon çalışmaları gerçekleştirilir. Bunların yanı sıra görseller ve gömülü videolar için optimizasyon çalışmaları yapıldığı gibi güncelliğini yitiren, kırık ve eski linkler düzenlenir.

Simur Digital müşterilerine, hedef kitlelerinin beklentilerini sağlayacak web siteleri ve içerikleri oluşturma temelinde başarılı SEO stratejileri belirler. Başarılı SEO çalışmaları kapsamında yüksek kullanıcı etkileşimine sahip, kullanıcı gereksinimlerini üst düzey kaliteyle karşılayacak özellikte içerikler paylaşılan ve dönüşümünü düzenli olarak artıran web siteleri hazırlar.

Simur Digital’in uzman ekibi tarafından gerçekleştirilen SEO danışmanlığı hizmeti, web sitelerinin organik trafiğinin artırılmasına yönelik çalışmalar bütünü olan SEO sürecini kapsar. SEO danışmanlığı son yıllarda farklı ölçeklerdeki işletmelerin en sık talep ettiği hizmetlerin başında gelir. Şirkete ve web sitesine özel bir SEO uzmanının çalışmalarından yararlanma süreci olan SEO danışmanlığı kapsamında ilgili web sitesinin eksiklikleri tespit edilir, yapılması gerekenler sektör ve müşteri özelinde belirlenir. Diğer yandan SEO danışmanlığı hizmeti mutlaka sektör ve müşteri özelinde sunulması gereken bir hizmet olduğundan profesyonel kişi ve kurumlardan SEO danışmanlığı hizmeti alınması konusunda gereken özen gösterilmelidir.

SEO danışmanlığı hizmeti kapsamında site içi optimizasyon, site dışı optimizasyon, backlink analizi, backlink temizliği, rakip analizi, anahtar kelime analizi ve sosyal medya analizi gibi çeşitli konular hakkında raporlamalar sunulur ve SEO sürecine rehberlik edilir. Bu sayede işletmelerin internet ortamındaki online itibarı ve prestiji etkin bir şekilde yönetilebilir. Ayrıca firmalar ile hedef kitleleri arasında etkili bir iletişim köprüsü oluşturulması da sağlanabilir.

Web sitelerinin ve projelerin her birinin kendine özgü yapısı vardır. Bu yüzden SEO çalışmaları her zaman için proje özelinde gerçekleştirilmeli ve ezbere bir SEO stratejisi uygulanmaktan kaçınılmalıdır. SEO günümüzde dijital pazarlama alanında en yüksek dönüşümü sağlayan kanallardan biridir. Bu nedenle SEO danışmanlığına gösterilen talep de düzenli bir şekilde artmaktadır. Ancak web sitelerinin SEO uyumlu bir altyapıyla hazırlanması arama motorlarında yüksek sıralamaların garantilendiği anlamına gelmez. SEO uyumluluğunun ve başarının yakalanabilmesi için web sitelerinin içerikleri düzenli olarak güncellenmeli, yeni içerikler paylaşılması , harici linkler ve sosyal medya bağlantıları edinilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu