KYK Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

0
3323

Milyonlarca üniversiteliyi ilgilendiren kyk burs başvuruları dün sona erdi. Başvuru yapan adayların merak ettiği konuysa kyk burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusudur. Kredi ve Yurtlar Kurumu geçtiğimiz yılların tamamında kyk burs sonuçlarını aralık ayı içerisinde açıklamıştır.

2015-2016 eğitim öğretim yılında da kyk burs ve öğrenim kredisi sonuçlarının aralık ayı içerisinde açıklanması beklenmektedir. Peki burs almaya hak kazanan öğrenciler ilk bursunu ne zaman alacak? 2015 yılı için burs ücretleri 330 TL’ydi. 2014 yılında ise 300 TL’ydi. Yani her yıl ortalama %10 zam yapılan burs ücretlerine 2016 senesinde 3 kata yakın zam yapılacak ve burs ücretleri 400 TL olacak.

İlk defa burs alacak olan adaylar ilk burslarını 6-10 ocak tarihleri arasında alacaklar. Burs almaya hak kazanan adaylar bu süreçte ilk yapması gereken açıklama ekranındaki yönergelere uymalıdır. Ziraat Bankasından öğrenim bursu için kart başvurusu yaptıktan sonra hesap bilgilerini kredi ve yurtlar kurumuna bildirmelidir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim