Haberler

KYK Taahhütname Onayı Nasıl Yapılır?

KYK burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite öğrencileri Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından belirlenen tarihe kadar taahhütname onayını e-Devlet üzerinden yapması gerekiyor. “KYK taahhütname onayı nedir?” “KYK taahhütname onayı nereden yapılıyor?” “KYK taahhütname onayı için son tarih ne zaman?” gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

KYK taahhütname onayı nedir?

KYK taahhütname onayı, burs/kredi almaya hak kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için onaylaması gereken işlemdir. Taahhütname işlemini yapmayan öğrenciler burs/kredi ALAMAZ!

Her yıl genellikle bazı öğrenciler taahhütname onayını yapmayı unutmakta. Bu yüzden KYK yetkilileri çoğunlukla taahhütname onayını yapmayı unutan öğrenciler için ek taahhütname onay süresi vermektedir.

KYK taahhütname onayı nereden yapılır?

KYK taahhütname onayı e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-Devlet onayı yapabileceğiniz linke direkt giriş yapabilirsiniz. Mobilden girişlerde genellikle onay yaparken sorun olabiliyor. Bu yüzden lütfen bilgisayar üzerinden onay işlemini yapıp, onay belgesini bilgisayarınıza kaydedin.

KYK taahhütname onayı için BURAYA TIKLAYIN!

KYK taahhütname onayı için son gün ne zaman?

KYK taahhütname onayını 11 Aralık 2020 tarihine kadar mutlaka yapmanız gerekmekte. Aksi takdirde burs/kredi alamazsınız.

 Ödemeler için Ziraat Bankası Kartını Nereden Alacağım?

11 Aralık 2020 tarihine kadar taahhütnameyi onaylayan öğrencilere belirtilen adreslerine veya yoğunluğa göre belirttikleri Ziraat Bankası şubelerine 15 gün içinde Genç Kart gelecek. Burs/krediler bu karta yatacaktır. Yurt başvuru süresinde adınıza çıkarılan bir Genç Kart varsa paranız bu karta yatar.

Genç kartınız yoksa Ziraat Mobil uygulamasını indirin ve adınıza kart açılıp açılmadığını kontrol edin. https://kyk.ziraatbank.com.tr/ kartınızın takibini bu sayfadan da yapabilirsiniz.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu