KYK Yurdu Asil Kayıt İşlemi

0
3286
Özel yurt telefon ve adresleri

KYK yurt başvuru sonuç ekranında durumu kısmında “yurt kazandı” yazan adayların yapması gereken işlemler hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle devlet yurtlarının imkanları ile ilgili yazmış olduğum yazıya buradan ulaşabilirsiniz. Bu sayede KYK yurtları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yurt başvuru sonuç ekranında kalacağınız yurdun ismi de yazmaktadır. Bunun yanında yurda kesin kayıt tarihlerine de sonuç ekranınızda ulaşabilirsiniz. Sonuçların ilan edilmesinin ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler ekranda yazan süre içinde öncelikle sonuçların ilan edilmesinin ardından asil listeden yurt hakkı kazanan öğrenciler kendilerine verilen süre içerisinde öncelikle Ziraat Bankası ATM’lerinden veya http://yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinde yer alan E-ÖDEME ekranından ilk kayıt ücretini ödeyeceklerdir. İlk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli, gün bazında yatak ücreti ve yurt kimlik ücreti yer almaktadır. Ödenmesi gereken ilk kayıt ücreti, T.C. kimlik numarasıyla ödeme ekranlarından sorgulama yapıldığında otomatik çıkmaktadır. Güvence bedeli, yurttan kayıt sildirildiğinde iade edilecektir. Yurt ücretleri, yerleştirme işlemini takip eden aydan sonra aylık olarak ödenmeye devam edilecektir.

YURT KAYITLARI E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK
Son üç yıldan bu yana yurt kayıt işlemleri için öğrencilere önemli kolaylıklar sağlanarak yurt müdürlüklerine bizzat başvurma zorunluluğu kaldırılmış ve işlemler, e-devlet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Ücretini ödeyen öğrencilerin yurt kayıt işlemleri, e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresi YURT KAYIT İŞLEMLERİ linkinden taahhütname onayı yapmaları ile gerçekleşmiş olacaktır. Onay işleminin yapıldığı gün, dileyen öğrenci yurtta kalmaya başlayabilecektir. Yurt müdürlüklerimizin adres ve telefon numaraları internet sitemizde yer almaktadır. E-devlet üzerinden gerçekleştirdiğiniz kayıt işleminin ardından yurtta kalmaya başlamanız halinde yurt müdürlüğüne öğrenci belgesi ve en az 4 adet fotoğrafınızı teslim etmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında öncelik durumu kodlayan ve aile durumunda anne/baba yüzde 40 ve üzeri engelli olarak beyan eden öğrencilerin bu belgelerini yurt müdürlüklerine kayıt esnasında mutlaka teslim etmeleri önem taşımaktadır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim