Haberler

KYK Yurtlarında İzin Nasıl Alınır?

KYK yurtlarında kaç gün izin hakkı var? İzin Nasıl Alınır? Detaylar...

KYK yurtlarında kalan üniversite öğrencileri bir eğitim-öğretim yılında 30 günlük izin hakkına sahiptir. Öğrenciler istedikleri zaman yurttan izin alabilir ancak bu izni sistem üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Kredi ve Yurtlar Kurumu yönetmeliğine göre;

“Gençlik ve Spor Bakanlığı yurtlarında barınan öğrencilere yükseköğretim kurumlarının akademik takvimleri gereği verilen tatiller, hafta sonu (cumartesi/pazar), diğer resmi tatiller ve özel izinler hariç bir eğitim-öğretim yılında toplam 30 güne kadar izin verilebilmektedir.

Belgelendirilmek kaydıyla; nöbet, kurs, staj, uygulamalı eğitim vb. faaliyetlere katılan öğrenciler, söz konusu eğitim faaliyetleri süresince; derslere sürekli devam etmek zorunluluğu bulunmayan öğrenciler ise, devam zorunluluğu bulunmayan süreler için özel izinli sayılır ve bu süreler öğrencinin izin süresinin hesabında dikkate alınmaz.” denilmektedir.

KYK Yurtlarında Nasıl İzin Alınır?

  • 1- GSBBİZ sitesine gsbbiz.gsb.gov.tr bu bağlantıdan giriş yapın.
  • 2- Ardından e-Devlet ile giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan İZİNLER bağlantısına tıklayın.
  • 3- “Yeni İzin Talebi” oluştur butonuna dokunun.
  • 4- Yeni açılan sayfada izin başlangıç ve bitiş tarihleri, izninizi geçireceğiniz adres, telefon numarası gibi bilgileri girmeniz gerekmektedir.
  • 5- Son adımda izin talebimi gönder butonuna tıklayarak KYK izin alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Android ve IOS tabanlı akıllı telefonlarınızdan GSBBİZ mobil uygulamasını indirdikten sonra da uygulama üzerinden kolayca izin alabilirsiniz. KYK yurtlarında kalıyorsanız mutlaka GSBBİZ mobil uygulamasını indirmenizi tavsiye etmekteyiz.

KYK yurtlarında izin alınırsa aileye haber verilir mi? başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

GSBBİZ Mobil Uygulaması Nereden İndirilir?

  1. https://apps.apple.com/tr/app/gsbbiz/id6461419516 Apple telefon kullanan öğrenciler bu bağlantıya tıklayarak GSBBİZ uygulamasını indirebilir.
  2. Android tabanlı mobil cihaz kullanan öğrenciler ise https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsb.gsbbiz&hl=en_US&pli=1 bu bağlantıya tıklayarak Google Play üzerinden GSBBİZ uygulamasını indirebilir.

İçindekiler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu