KYK Yurtlarında Odamı veya Yurdumu Değiştirebilir miyim?

0
524

Bu yazımızda “KYK yurdumu nasıl değiştirebilirim?” ve “KYK’da odamı nasıl değiştirebilirim?” sorusunu detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Sorularınızı yorum kısmına yazabilirsiniz.

KYK oda değişikliği nasıl yapılır?

İlk olarak “KYK yurtlarında oda değişikliği nasıl yapılır?” bunu açıklayalım. KYK yurtlarında Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilerle hatta yabancı uyruklu öğrencilerle aynı odada kalacaksınız. Üstelik siz birinci öğretim okuyorken oda arkadaşınız ikinci öğretim okuyabilir. Özetle oda arkadaşınızı benimsemeyebilirsiniz.

Oda arkadaşınızla anlaşamamanız durumunda kaldığınız yurdun müdürlüğüne giderek bir dilekçe yazıyorsunuz. Dilekçede kaldığınız oda numarasını ve neden oda değiştirmek istediğinizi belirtiyorsunuz. Boş yer varsa odanız hemen değişebiliyor ki genellikle boş yer olmuyor. Boş yatak yoksa da boşalana kadar beklemeniz gerekiyor.

YouTube video

KYK yurt değişikliği nasıl yapılır?

“KYK yurdumu nasıl değiştirebilirim?” sorusu da çok fazla gelmekte. Onu da detaylı olarak açıklayalım. Değerli arkadaşlar üniversitenize uzakta bir yurt çıkma ihtimali çok yüksek. İki farklı yöntemle KYK yurdunuzu değiştirebilirsiniz. Bu iki yöntemi sırayla açıklayalım.

KYK yurdunuzu değiştirebileceğiniz ilk yöntem üniversitenize yakın konumdaki KYK yurdunu aramayarak boş yer olup olmadığını sormalısınız. Boş yer varsa ve yurt yönetimi de onay verirse yurdunuzu değiştirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda boş oda olması halinde genellikle onay alıyorsunuz arkadaşlar.

KYK yurdunuzu değiştirebileceğiniz diğer yöntem ise halk dilinde becayiş olarak bilinen yer değiştirmedir. Kaldığınız yurt, geçiş yapmak istediğiniz yurtta kalan bir öğrencinin üniversitesine yakınsa onunla irtibata geçip yer değiştirebilirsiniz.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim