Lekeler için maya maskesi kullanımı

0
3748

Dönem dönem karşılaşılan cilt problemlerinin en başında, sivilce, akne ve siyah noktalar bulunmaktadır. Elbette ki bu sorunlar bazı kişilerde sürekli olarak kendini gösterirken, genel olarak cilt bakım ürünleri arasında da bitkisel içerikler alternatif olarak tercih edilmektedir. Sizlere bu yazımızda, bazı maskeler ve bitkisel yağlar hakkında bilgiler verecek olurken, ilk olarak bio maya maskesi hakkında şunlara yer verebiliriz.

Maya maskesi faydaları nelerdir?

Cildimiz için uygun olan maskeler ile cilt problemlerinden kurtulabilmemiz mümkündür. Bahsettiğimiz bio maskesi ile cildinizi gençleştirmeniz, güneş lekelerinden kurtulmanız ve bunun yanı sıra sivilce ve akne sorunlarını en aza indirmeniz mümkündür.

Düzenli ve doğru kullanımlar sonra, güneş ışınlarından sonra ortaya çıkan lekelerin giderilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra; içeriğinde bulunan bazı vitaminler ile birlikte cildinize, saçlarınıza ve tırnaklarınıza destek vermeniz mümkündür.

B6 vitamin eksikliği cilt kuruluklarına neden olurken, bu maske ile cildinizin nem dengesini koruyarak destekleyebilirsiniz. B2 vitamini de cildinizin yenilenmesinde rol oynarken, bu maske ile iyi bir destek alabilirsiniz.

Argan yağı

Argan yağının yine vücutta pek çok farklı etkisi bulunurken, saçlar, vücut ve tırnaklar için kullanılması mümkündür. Eğer ki cilt ve tırnak için kullanılacaksa, argan yağı etkileri şunlar olmaktadır.

  • Çatlak ve selülitlerin giderilmesinde kullanılabilir
  • Banyo sonrası sürülerek olan argan yağı, cildinizin yenilenmesinde ve gençleşmesinde yardımcı olacaktır
  • Tırnaklarınızı da yine argan yağı ile tırnak diplerine masaj yaparak daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Ürün seçiminde dikkat

                  Bu ürünler maalesef bazen sahte olarak piyasaya sürülebilmektedir. Web adresimiz üzerinden orijinal ürünlere göz atarak, faturalı olmalarına da dikkat etmeniz tavsiyeler arasında yer alıyor. Böylelikle daha sağlıklı kullanımlar ön plana çıkarken, kendinize verdiğiniz bu alternatif destekler ile olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Kaynak: http://www.arganyagi.gen.tr/


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim