Haberler

Levent Özen Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Levent Özen 5 Ekim 1969 yılı Ankara doğumlu. Terazi burcu olan Levent Özen’in, yükselen burcu ise “akrep”! 60’lı kuşağın temsilcilerinden ve baba tarafı Trabzon Sürmene, anne tarafı ise Özbekistan göçmeni.

İlk, orta ve liseyi Ankara’da okudu. Üniversite hayatı ise yine aynı şehirdeydi. ODTÜ Fizik mezunu olan Levent Özen. Üniversite hayatıma kadar hiç kalmadan okudu ama İngilizce hazırlık sonrası başladığım fizik bölümünde iki yıl üst üste sınıf tekrarı yaptı. Sonraki yılları kalmadan atlattı ama son sınıfta işe başladığım için kaydını bir yıl dondurdu. Toplamda 9 yılda mezun olmayı başardığı ODTÜ Fizik, ona hem güzel bir gelecek hem de unutulmaz arkadaşlıklar kazandırdı.

Bilişim ve Demiryolu Hayatı

Üniversite yıllarında ilgilendiği “bilgisayar ve bilişim sistemleri” hem üniversite hayatında, hem de mesleki kariyerine yön veren ana unsur oldu.

Yaklaşık 3 ay boyunca İngilizcemi ilerletmek için bulunduğu İngiltere’nin dışında yurtdışına çıkmayan Levent Özen, öğrenciyken çalışmaya başladığım Siemens ile tanıştığım raylı sistemler sayesinde pek çok ülkeye seyahat etti. Bilişim sistemleri konusunda pek çok eğitim aldı.

Emin Can Özen adında bir oğlu olan Levent Özen. Askerlik sonrası iş için gittiği Bursa’da uzun yıllar yaşadı. Yine Siemens ile devam ettiği çalışma hayatı, Çemtaş ve Yapı Merkezi firmalarında da sürdü. Raylı sistemler ve bilişim teknoloji konularında kendimi geliştirdikten sonra kendi firmasını kurdu. RayHaber  ve RaillyNews ile başlayan macera artık İzmir’de sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu