Sağlık

LİPOSUCTİON İLE ALINAN YAĞLAR KÖK HÜCRE AÇISINDAN ÇOK KIYMETLİ !

Liposuction ile yağ aldırma prosedürü vücutta erimesi zor ve kalıcı yağ hücrelerinin hedeflenerek vücut dışına vakum yardımıyla çekilerek alınması demektir. Zaman içerisinde birikerek kalıcılığı artan bölgesel yağların alınmasında en iyi sonuçların liposuction ile alındığını belirten Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Leyla ARVAS, yağ hücrelerinin içindeki yağın değil, bir bütün olarak yağ hücrelerinin alındığının altını çiziyor. Bu yağ hücreleri kök hücre açısından da çok kıymetli. Bu kıymetli kök hücreler farklı bölgelere enjekte edilerek aynı zamanda hacim artışı istenen bölgelerde kalıcı tedavi sağlar.

Gerçekte liposuction ın amacı, yağların toplanarak katılaştığı ve erimesi güç hale gelen hücrelerin sayısının azaltılmasıdır. Yağlar vücutta toplanarak ve erimesini zorlaştırarak vücudu zor zamanlara kendini korumaya alsa da, bu kalıcılık kişinin hoşuna gitmemekte, form olarak şekilsizliğe neden olmaktadır. Bu şekil düzeltme işlemi bize aynı zamanda kullanılabilir olan kök hücre desteğini de sağlıyor.

Yağ Aldırma Kontrollü Şekilde Uygulanarak Kişide İnce Bir Form Hedefleniyor

Ergenliğe kadar artış gösterme eğiliminde olan yağ hücreleri, ergenliğin bitmesiyle beraber durur. Kişideki sağlıksız beslenme modeli ve hareketten yoksun bir hayat tarzı, yağ hücrelerinin büyüyerek genişlemesine neden olur. Hacim olarak artan yağ hücreleri kadınlarda ve erkeklerde farklı bölgelere yer etmektedir. Kadınlarda yağlanma göbek, kalça, basen, bacak ve belde yoğunlaşırken, erkeklerde genelde simit olarak tabir edilen bel çevresi, göbek, üst bacak ve memede yağlanma görülür. Liposuctionla yağ aldırma yağ dokusunun ve hücrelerinin seçici olarak alınmasına yöneliktir. Kontrollü bir şekilde yapılan prosedürde kişinin vücudunun şekillenerek ince olması sağlanıyor.

Liposuctionla Vücuttan Yağ Aldırma Nasıl Yapılır?

Bölgesel cilt altı yağ dokusunun özel teknikle toplanıp vücut dışına alınmasıyla yapılan liposuction prosedüründe bölgeye çizgiler çekilerek öncelikle işlem yapılacak bölge işaretlenir. İşlemden önce hasta bilgilendirilerek kan sulandırıcı ilaçların ve hekiminizin sizinle paylaşacağı birtakım ağrı kesici ilaçların en az iki hafta öncesinden bırakılması gerekmektedir. Ön muayenede kişi detaylı olarak bilgilendirildikten sonra operasyon için gün verilir.

Yağ Alma Minimal İnvazivle Gerçekleşir

Genel anestezi verilen kişi, işlem sırasında rahattır ve hiçbir acı hissetmez. Deride minimal invazivle gerçekleşen prosedürde kanül uygulamasıyla yağlar vakumlanarak dışarı alınır. Yağ dokusuna hedef alınarak yapılan işlemde bölgesel dirençli yağlar kolay bir biçimde kişiden uzaklaştırılmaktadır. İşlemden sonra kesilere tek dikiş atılarak müdahale sonlandırılır.

Yağ aldırma girişimi  ile yaklaşık 4 kg yağ alınan kişinin vücudunda bu 6 kg’ a denk gelir. Tek seanslık uygulamada vücudun çeşitli bölgelerinde işlem yapılabilmektedir. Sadece tek bölgeye yönelik bir çalışma olmayabilir. Kişinin aynı bölgeden daha fazla yağ alınmasını istemesi durumunda 6 ay kadar beklemesi gerekir.

Yağ Aldırma Bittikten Sonraki Süreç

Genel anestezi uygulanan prosedürde, kişi uygulama sırasında hasta ağrı ya da sızı hissetmez. Genel anestezinin etkisi geçtikten bir süre sonra hissedilen ağrılar normal olarak kabul edilir ve ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.Şişlikler ve morluklar işlem gören bölgede oluşabilir ancak bir hafta içerisinde inmektedir şişlikler. Hekim tavsiyesiyle giymeye başlayacağınız korse ödemin inmesine de destek olmaktadır.

Net sonuçlar Altı Ay Sonra Görülür

Yaklaşık altı ay sonra sonuçların net bir şekilde görülebildiği operasyonda düz ve pürüzsüz bir vücut formuna  sahip olunacağını belirten Op. Dr. Leyla ARVAS, vücut formunda ince ve seksi bir görünüm hedeflendiğini belirtiyor.

Liposuction İçin Uygun Adaylar Kimlerdir? Herkese Yapılır mı?

Liposuctionla yağ aldırma herkes için uygun bir prosedür değildir. Yağ aldırma yaptıracak kişinin vücut kitle endeks değer sonucunun 32 den az çıkması gerekmektedir. Aksi takdirde kişiden öncelikle kilo vermesi  ve cilt esnekliğini sağlamak için su içimine özen göstermesi beklenir. 32 birim değerden fazla çıkan hasta sonuçlarında hastaya işlem yapılmaz. Diyet ve spor faaliyetleri ile kilo vermesi önerilen hastanın kilo verdikten sonra yağ aldırma işlemini yaptırması uygun olur. Bu anlamda liposuction zayıflatıcı bir program olarak değil, vücutta yer etmiş ve gitmeyen yağ fazlalıklarının alınması olarak açıklanabilir.

Liposuction yaptıran kişilerin deri sıkılığının olması, bunun yanında çatlaklarının olmaması da aradığımız özellikler arasındadır. Cilt esnekliği olan kişi liposuction yaptırdıktan sonra düz bir görünümle daha çekici görünür.

Yağ Aldırma Prosedüründen Sonra Tekrar Yağlanma Olur Mu?

Liposuction prosedürü yağ hücrelerine yönelik girişim olmasından dolayı, uygulamada yağ hücrelerinin kendisi alınır. İşlemden sonra beslenmeye ve kilo kontrolüne dikkat edilirse uygulama yapılan alanda tekrar yağlanma görülmesi zor olmaktadır. Ancak kilo kontrolü sağlanmazsa ve kilo alımına yönelik bir yaşam tarzı benimsendiğinde var olan yağ hücrelerinin içi hızla dolmaktadır. Bu da, işlem yapılan bölgenin tekrar yağlanacağı anlamına gelmektedir.

Liposuction İşleminde Fiyatlar Nasıldır?

Liposuctionla Yağ Aldırma hakkında muayene randevusu oluşturmadan fiyatlandırma yapmak  mümkün olmamaktadır. İnatçı yağlarınızdan kurtulmak, bir an önce sağlıklı, düzgün ve pürüzsüz hatlara sahip olmak için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı Op.Dr. Leyla ARVAS ’ın yapacağı Liposuction Ameliyatı ile kilo kontrolünüzü sağlamanız mümkün olmaktadır. Bilgi almak ve aklınıza takılan soruları sormak için Nişantaşı Quartz Clinique +90 212 241 46 24 nolu telefon numaramızı arayarak bizlere ulaşabilir ön muayene randevunuzu kolayca oluşturabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu