Macbook Kapanma Sorunu Çözümü

0
5708

Selamlar arkadaşlar,

Yaklaşık 3 senedir Macbook Pro kullanıyorum. Her bilgisayarda olduğu gibi Apple ürünlerinde de sorunlar çıkabiliyor. Kullanıcıların Macbook’ta en çok karşılaştığı sorun usb girişinde telefon şarj edilirken ya da flash bellek taktığınızda bilgisayarın aniden kapanmasıdır. Bilgisayarı ilk aldığımda bu sorunla aynı hafta içinde 2 kez karşılaşmıştım. Ancak deneyimim olmadığı için ve de garanti kapsamında olduğu için servise verdim.

Şuan bilgisayarım garantisi bulunmuyor ve dün gece aynı sorunla yine karşılaştım. Sorunla genellikle şu şekilde karşılaşılıyor;

1- Orijinal olmayan şarj aletleriyle iphone vb. telefonunuzu şarj etmek,
2- Güvenilir olmayan flash bellekleri usb girişine sokmak.

Her zaman bu sorunla karşılaşılmıyor. 3-5 TL’lik şarj kablosunu yıllardır kullananlar da var. Ancak orijinal olmayan kablolarla telefonunuzu şarj etmeye kalkışırsanız her zaman bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Peki sorunu nasıl çözebilirim?

Öncelikle bu sorunla karşılaştığınızda bilgisayarınızı şarj ederken yanan sarı ve yeşil ışıklar eskiye nazaran daha sönük çıkacaktır. Sorunu çözmek için bilgisayarınızın arkasında bulunan 10 tane cıvatayı sökmeniz gerekmektedir. Cıvataların deforme olmaması için cıvatalara uygun boyutta bir tornavida ile yavaşça sökün.

Cıvataların boyutları farklı olduğu için yerlerini karıştırmayacak şekilde sökülen cıvataları sıralayın. Böylece cıvataları takarken bir sorunla karşılaşmazsınız.

Bilgisayarın arka kısmını çıkardıktan sonra batarya ile anakart arasında bulunan bağlantıyı takıp çıkarın, sorun çözülecektir. Ancak bu bağlantı kablosunu elle veya metal bir parça ile sökmeye kalkışmayın. Bilgisayara kalıcı sorunlar verebilirsiniz. En güzeli kredi kartı ile yavaşça sökmenizdir.

Bu şekilde sorun ortadan kalkacaktır. Dikkat etmeniz gereken bundan sonra orijinal olmayan kablolarla telefonunuzu bilgisayarınızda şarj etmemenizdir.


Sponsorlu bağlantılarUnibilgi'yi sosyal medyadan takip ederek güncel duyurulara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Twitter→ twitter.com/unibilgi
Instagram→ instagram.com/unibilginet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
İsim